Дунав отиде до Монтана и си тръгна с трите точки

Отборът на Дунав постигна успех с 3:1 над Монтана в двубой от 10-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за гостите от Русе реализираха Йордан Димитров (25, 86) и Преслав Петков (82). Точен за "сините" бе Мехди Уамри (66).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Тони Иванов получи шанс да отправи удар с глава, но опитът му премина далеч от целта.

Първото попадение падна в 25-ата минута. Мирослав Будинов намери в наказателното поле Диян Димов. Халфът свали кълбото към Йордан Димитров, който с удар с десния крак матира стража на домакините.

В 54-ата минута Монтана бе близо до изравнителния гол. Мехди Уамри стреля технично, но Винченцо Ангелов майсторски изби в корнер.

Три минути по-късно Мирослав Будинов проби и шутира, но опитният стрелец не успя да затрудни Петър Петров.

В 66-ата минута Мехди Уамри успя да изравни, след като се справи с бранител на гостите и с точен удар прониза Винченцо Ангелов.

В 82-ата минута Мирослав Будинов центрира в наказателното поле към резервата Преслав Петков, който от близка дистанция върна преднината на "драконите".

Четири минути по-късно Йордан Димитров с прекрасен удар с левия крак реализира втория си гол в двубоя.

В последните секунди Борислав Дамянов имаше шанс да намали резултата, но ударът му с глава премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

МОНТАНА - ДУНАВ 1:3

0:1 Йордан Димитров (25)
1:1 Мехди Уамри (66)
1:2 Преслав Петков (82)
1:3 Йордан Димитров (86)

Стартови състави:

Монтана: 12. Петров, 16. Атанатос, 3, Михов, 14. Буров, 5. Ганев, 15. Пройчев, 7. Иванов, 8. Личев, 9. Уамри, 10. Айтов, 20. Бентебал

Дунав: 12. Ангелов, 77. Костадинов, 70. Вълчев, 22. Предев, 45. Хасан, 11. Димов, 66. Колев, 7. Тасков, 17. Комано, 20. Димитров, 23. Будинов