Левски Раковски и тежкият терен не спряха победната серия на Марек

Марек остава безгрешен от началото на сезона в Югозападната Трета лига, след като се наложи над Левски Раковски с 3:0 в мач от седмия кръг на шампионата. Двубоят в София бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Теренът бе много тежък, но в крайна сметка гостите от Дупница се приспособиха по-добре към условията и заслужено стигнаха до успеха. И трите попадения в срещата паднаха след почивката. Александър Близнаков откри резултата в 54-ата минута. В 67-мата Милен Иванов удвои преднината на дупничани, а дълбоко в добавеното време Димитър Илиев оформи крайното 3:0.

Това е шеста победа за тима на Танчо Калпаков през настоящата кампания, който остава на върха в класирането в група "А" с пълен актив от 18 точки.

Левски Раковски продължава да изпитва проблеми в първенството и остава само с един успех, дошъл над ЦСКА 1948 ІІІ с 2:1.

Срещата започна равностойно, като двата отбора не успяха да стигнат до нещо по-интересно в първия четвърт час игра на тежкия терен в София.

В 29-ата минута футболист на Марек прати топката в противниковата врата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Малко след това Симеон Димитров стреля опасно от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

Гостите започнаха по-активно и след почивката и в 52-рата минута Николай Ганчев нанесе изстрел, който обаче се спря в локвата пред Христо Петков и стражът на домакините улови без проблем.

60 секунди по-късно отново Ганчев засече центриране отляво и с глава прати кълбото на сантиметри от десния страничен стълб на вратата.

Натискът на дупничани даде резултат и логичното се случи в 54-ата минута. Капитанът на тима Александър Близнаков бе изведен очи в очи с вратаря на Левски Раковски и хладнокръвно го преодоля - 0:1.

10 по-късно гостите допуснаха кошмарна грешка в отбрана и Константин Костадинов извърши нарушение в наказателното поле, заради което "сините" получиха възможност да изпълнят дузпа. Стражът на Марек обаче се реваншира, след като отрази удара на Даниел Колев от бялата точка.

В 67-мата минута тимът на Танчо Калпаков до голяма степен уби интригата в двубоя. Милен Иванов се оказа на точното място, за да засече избитата от противниковата защита топка и с коварен изстрел в долния ляв ъгъл покачи на 2:0.

Четвърт час преди края на редовното време Близнаков бе близо до това да накаже грешка при изнасянето на Христо Петков, но ударът на капитана на Марек не намери очертанията на вратата.

Дълбоко в добавеното време Димитър Илиев оформи класическия резултат с трети гол във вратата на Левски Раковски.

ЛЕВСКИ РАКОВСКИ 0:3 МАРЕК

0:1 Александър Близнаков (54)
0:2 Милен Иванов (67)
0:3 Димитър Илиев (90+3)

ЛЕВСКИ РАКОВСКИ: 1. Христо Петков, 3. Мартин Млечков, 5. Даниел Колев, 20. Виктор Стойков, 6. Делян Иванов, 12. Мартин Зимбилев, 8. Павел Павлов (К), 16. Велислав Кьоров, 14. Николай Николов, 7. Александър Вълчев, 9. Марио Георгиев

МАРЕК: 21. Константин Костадинов, 18. Стивън Ангелов, 99. Росен Йорданов, 32. Александър Башлиев, 6. Иван Калайджийски, 14. Александър Близнаков (К), 71. Димитър Илиев, 77. Милен Иванов, 7. Симеон Димитров, 11. Николай Ганчев, 41. Георги Божилов