Фрайбург разпиля Олимпиакос в Гърция

Фрайбург записа убедителна победа с 3:0 в гостуването си на Олимпиакос в Гърция. Срещата бе от втория кръг на група "G" на Лига Европа. Очакванията бяха за доста по-равностоен сблъсък, но германците не оставиха шанс на своя съперник, записвайки втори пореден успех и нанасяйки му второ поредно поражение.

Гостите поведоха още в 7-ата минута, когато Николас Хьофлер с глава след центриране от фаул порази вратата.

След това в 25-ата минута Даниел-Кофи Киере подаде успоредно на голлинията за Михаел Грегорич, който отблизо засече за 0:2.

В началото на втората част в 53-ата минута отново Грегорич довърши съперника с трети гол. Той бе изведен в коридор и хладнокръвно реализира за 0:3.

Така Фрайбург има пълен актив от 6 точки и оглави класирането в групата. Олимпиакос остава на дъното с нула на сметката си.