Непоклатимият Реал Мадрид сломи пореден съперник, бразилците пак над всички

Реал Мадрид надви Майорка с 4:1 в среща от Ла Лига и продължава да има само победи от началото на сезона във всички турнири - вече седем мача. За кой ли път блесна геният на младите бразилци Винисиус Жуниор и Родриго, които бяха в основата и на този успех. Гостите изненадващо поведоха чрез Ведат Муричи в 35-ата, но в добавеното време на първото полувреме Федерико Валверде изравни след изумително изпълнение. През втората част “кралете” наложиха превъзходството си след голове на Вини Жуниор в 72-рата и на Родриго в 89-ата. Родриго направи асистенция към своя сънародник, а после сам премина половината отбрана за 3:1. В продължението дебютното си попадение за клуба заби и Антонио Рюдигер

Макар успехът да е изразителен като резултат, Реал не беше толкова убедителен. Малко преди попадението на Винисиус гостите пропуснаха 100-процентова възможност. До паузата за националните отбори на “белите” има остават два мача в Мадрид - срещу РБ (Лайпциг) в Шампионската лига и дерби срещу Атлетико за първенство.

Наставникът на домакините Карло Анчелоти даде почивка на Лука Модрич и Орелиан Чуамени, които започнаха на пейката. Шанс от първата минута в халфовата линия получи Дани Себайос. Антонио Рюдигер и Дейвид Алаба стартираха в центъра на отбраната, а Лукас Васкес беше предпочетен пред Даниел Карвахал за вдясно. Очаквано Еден Азар се опита да замени Карим Бензема на върха на атаката, но не му се получи. Белгиецът беше титуляр за Реал за първи път от 232 дни насам.

22 Реал Мадрид - Майорка, Ла Лига 11-09-22

За гостите дебют направи бившият защитник на Манчестър Сити Матия Настасич, който беше привлечен в началото на месеца. В ролята на десен халф-бек пък действаше друг минал през “Етихад” футболист - Пабло Мафео.

Двубоят на "Бернабеу" изненадващо започна с чисто положение пред Ведад Муричи още в рамките на първата минута, но Тибо Куртоа спаси силния му удар. Реал пък нанесе първия си изстрел в очертанията на вратата в 5-ата минута чрез Себайос.

В 10-ата Винисиус успя да се измъкне от защитата в червено, но си поведе силно топката и не съумя да нанесе удар. Четири по-късно Тони Кроос опита да преодолее Райкович с далечен шут, но не уцели рамката. Германският халф пробва да се разпише и от фал в 17-ата, но уцели стената.

Най-чистата си възможност за гол до момента Реал получи в 27-ата, когато Родриго стреля по земя с левия крак, но Райкович спаси.

И в минутите на натиск на Реал се стигна до гол за Майорка. В 35-ата Муричи засече центриране от фал, възползвайки се и от колебливите действия на вратаря Тибо Куртоа, с което изведе своите напред.

Три минути след попадението на гостуващия отбор Винисиус Жуниор поиска дузпа, но реферът прецени, че такава няма.

Бразилецът продължи да бъде сред най-активните и минута преди паузата отправи много опасен удар, който обаче също не попадна в мрежата.

Това обаче не беше всичко за тази част, защото в третата минута на продължението Валверде изравни с изумителен гол. Уругвайският халф пое топката от своята половина и стигна пред вратата на Майорка, където с неспасяем шут вкара за 1:1.

Реал влезе"слабо във второто полувреме и се затрудняваше да създава шансове. В 59-ата Анчелоти прибегна до вкарването в игра на Модрич, вадейки разочаровалия Азар. Треньорът направи рокада и в защита, премествайки Дейвид Алаба на левия бек.

Секунди по-късно Реал можеше да вкара след изненадващ далечен шут на Лукас Васкес, който обаче също не попадна в целта.

Майорка се размина с попадение в 64-тата, когато Антонио Санчес като по чудо не съумя да реализира от няколко метра фронтално срещу Куртоа.

Малко след това Лукас Васкес получи травма и беше заменен принудително от Даниел Карвахал. Това беше последната възможна смяна на Анчелоти, заради което загряващият Марко Асенсио се разсърди, че няма да вземе участие в двубоя. Камерите уловиха момента, в който испанецът недоволства край скамейката, хвърляйки потника си и ритайки предмет.

Вниманието обаче веднага беше изместено към случващото се на терена, защото само няколко секунди по-късно Реал вкара за 2:1. Родриго блесна с пробив и асистира на сънародника си Вини Жуниор, който майсторски насочи топката в мрежата. Така Винисиус се разписва в пети пореден мач на "лос меренгес" този сезон.

Самият Родриго се разписа за 3:1 в 89-ата, а остана време и за Рюдигер да отбележи - за 4:1 в добавеното време.