Марек с нова победа на Югозапад

Марек взе очаквана победа над дубъла на Септември (София), надделявайки с 3:1 и продължава с перфектното си представяне от началото на сезона в Югозападната Трета лига.

Още до 5-ата минута дупничани решиха мача, след като поведоха с 2:0. Само 120 секунди след началото се разписа Веселин Любомиров след хитър пас на Близнаков. Малко след това пък Милен Иванов отблизо покачи на 2:0.

Домакините продължиха да диктуват темпото и в 31-вата минута Георги Божилов с техничен удар с глава направи 3:0. Минута по-късно Преслав Георгиев от гостите с добър шут от разстояние уцели страничната греда.

През второто полувреме нелоши положения за гол се откриха пред влезлите като резерви Симеон Димитров и Валери Йорданов. За Септември вратата на дупничани пък на няколко пъти обстрелва появилият се също от пейката Борислав Маринов.

Резултати и класиране след 6-ия кръг от Група "А" на Югозападната Трета лига

В 90-ата минута отпускането в редиците на домакините даде резултат, след като друга резерва – Ясен Цеков с глава намали за крайното 3:1. Така отборът на Марек продължава да е първи и в класирането с пълен актив от 15 точки .