Хофенхайм застигна Байерн след убедителна победа

Отборът на Хофенхайм се наложи с 4:1 над гостуващия Майнц 05 в мач от шестия кръг на германската Бундеслига и дели първото място с Байерн (Мюнхен) преди изиграването на останалите срещи. Домакините като цяло заслужиха успеха, но задачата им бе улеснена в 41-вата минута, когато централният бранител на Майнц Александър Хак получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Жоржиньо Рутер. При тази ситуация Андрей Крамарич пропусна дузпа, но след почивката тимът в синьо наложи превъзходството си с три поредни попадения - на Крамарич (53’), Гриша Прьомел (69’) и Мунас Дабур (80’). Доминико Коор (83’) намали, но във финалните секунди Павел Кадержабек (90’) оформи крайното 4:1.

Иначе първото положение бе за гостите и дойде след удар на Бурхарт още в 4-тата минута, но Бауман спаси. Майнц контролираше играта в началните минути, владейки топката в 70% от игровото време и отправяйки 4 удара в първите 8 минути. Агресивните действия на Хофенхайм доведоха до бързи жълти картони за Баумгартер и Агпогума и до контузия на крилото на Майнц Йонатан Буркарт, а честите нарушения в началото накъсваха ритъма и на двата състава.

Първият удар на Хофе дойде в 20-тата минута и беше дело на Гриша Прьомел, но топката премина покрай гредата, а основна роля в острата атака имаше левият халф-бек Роберт Сков.

Към средата на полувремето домакините изправниха играта и в 41-вата минута стигнаха до дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Хак срещу Жоржиньо Рутер. Ситуацията бе прегледна с помощта на системата за видеарбитраж, а освен дузпа реферът Даниел Шлагер показа и директен червен картон на защитника на Майнц. С изпълнението на дузпата се нагърби Андрей Крамарич, но ударът премина встрани от вратата и нулевото равенство се запази.

Втората част очаквано започна с по-активна игра на домакините и в 53-тата минута Хофе материализира численото си превъзходство, излизайки напред в резултата. Голът бе дело на Крамарич, с което хърватският национал се реваншира за пропусната през първото полувреме дузпа, а асистенцията осигури правещият много силен мач Жоржиньо Рутер.

След попадението домакините продължиха с по-активната си игра и шансове се откриха пред Прьомел и Крамарич, но ударите им преминаха встрани от вратата.

Вторият гол все пак падна в 69-та минута, а негов автор стана Промел, който завърши хубава комбинация с участието на Нсоки, Кадержабек и Баумгартнер.

До края на мача двата състава продължиха с откритата игра и си размениха по още едно попадение - първо влезлият като резерва Мунас Дабур направи резултат 3:0 в 80-та минута, а три по-късно дойде и почетният гол за гостите, дело на Доминик Коор.

Крайният резултат бе фиксиран 93-та минута, когато се разписа Кадержабек.

В крайна сметка Хофенхайм се поздрави със заслужен успех и събра 12 точки от 6 мача, с което се изкачи на споделено първо място във временното класиране. Майнц записа втората си загуба за сезона и заема шесто място в класирането с 10 точки.