Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

ФК Кюстендил срази Рилски спортист с гол-шедьовър

ФК Кюстендил надви Рилски спортист (Самоков) с 1:0 в среща от шестия кръг на Югозападната Трета лига. Единственото попадение бе дело на Даниел Гогов (78), който матира стража на домакините със страхотен удар от далечна дистанция.

Двата тима трудно достигаха до чисти голови положения, а удари и към двете врати липсваха. Все пак домакините от Самоков бяха по-активни в търсенето на попадение. В 27-ата минута изстрел на Колев прелетя високо над вратата на гостите.

16 Рилски спортист - Кюстендил

В 56-ата минута Радослав Василев стреля от въздуха, а стражът Александров трябваше да се намесва и да парира в ъглов удар. ФК Кюстендил отговори две минути по-късно с шут на Марио Евтимов от границата на наказателното поле, който попадна право в ръцете на Майкъл Матев.

В 68-ата минута влезлият от резервната скамейка Орлин Старокин отправи изстрел към вратата на гостите, който профуча покрай гредата. В 71-ата минута Захариев изведе Манчовски. Той пък напредна, влезе остро в наказателното поле, но направи непростим пропуск, останал очи в очи с вратаря на ФК Кюстендил.

В 74-ата минута и гостите се отчетоха с уникален пропуск. Жулиан Манолов беше намерен в наказателното поле с добро центриране от левия фланг. Около него нямаше абсолютно никой, но Манолов прати удара си с глава право в гредата.

В 78-ата минута ФК Кюстендил поведе в резултата от нищото с прекрасен гол на Даниел Гогов. Той стреля от над 25 метра, пращайки топката право в сглобката.

В добавеното време на мача Гогов можеше да повтори гола си, но ударът му срещна напречната греда.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ФК КЮСТЕНДИЛ 0:1
0:1 Даниел Гогов (78)

Стартови състави:

РИЛСКИ СПОРТИСТ: 1. Майкъл Матев, 8. Тихомир Крумов, 13. Петър Рогозански, 4. Виктор Колев, 16. Румен Гьонов, 7. Иван Вълчанов, 11. Мартин Тодоров, 18. Радослав Василев, 15. Денис Бучев, 21. Стефан Неделчев,, 22. Павел Петков;

ФК КЮСТЕНДИЛ: 12. Александър Михайлов, 8. Виктор Атанасов, 87. Евгени Гроздин, 3. Евгени Зюмбулев, 71. Майкъл Георгиев, 88. Даниел Гогов, 10. Жулиан Манолов, 77. Станислав Благоев, 18. Иван Марчев, 13. Иван Иванов, 11. Марио Евтимов;