Борнемут обърна Нотингам от 0:2 за едно полувреме

Само седмица след унизителната си загуба от Ливърпул с 0:9, играчите на Борнемут показаха страхотен характер. “Черешките” обърнаха Нотингам от 0:2 и стигнаха до победа с 3:2. Джейдън Антъни отбеляза победния гол три минути преди края на редовното време.

Битката между двата новака не предвещаваше подобна драма, тъй като те не създадоха много през първия половин час. Нотингам поведе в 33-ата минута чрез Чейку Куяте, който засече центриране на Морган Гибс-Уайт и след удар с глава откри резултата. Бренън Джонсън удвои аванса на Форест в самия край на първата част от дузпа.

Борнемут промени развоя на мача след почивката. Филип Билинг намали в 51-ата минута, а Доминик Соланке изравни в 63-ата минута. Бившият нападател имаше сериозен принос за обрата, след като открадна топката и изведе Антъни зо победния гол на гостите. В края на мача Тайуо Ауоний можеше да изравни, но стреля покрай вратата.