Уест Хам взе глътка въздух с труден успех над Астън Вила

Уест Хам успя да постигне много трудна и минимална победа с 1:0 в гостуването си на Астън Вила в мач от четвъртия кръг на Премиър лийг. Това бе първа победа за “чуковете” от началото на сезона, като до този момент те бяха записали три последователни загуби. Трите точки за своя тим донесе Пабло Форналс (74”) с голяма доза късмет. За бирмингамци това също бе трета загуба от началото на кампанията, което е далеч от сериозните очаквания към тима на Стивън Джерард.

Астън Вила вкара първото попадение в двубоя в 14-ата минута след изпълнение на корнер чрез Езри Конса, но то бе отменено, тъй като топката бе напуснала пределите на терена. В следващите минути играта и на двата отбора не се получаваше по най-добрия начин и те не успяваха да създадат нещо впечатляващо пред двамата вратари.

Отлично положение се появи на сметката на гостите десет минути след началото на втората част, когато Джаред Боуен се измъкна и напредна много добре, но в наказателното поле бе блокиран точно преди да нанесе удар.

Играчите на Дейвид Мойс достигнаха до попадение в 74-ата минута, когато Пабло Форналс стреля от солидно разстояние извън наказателното поле, но рикошет придаде неспасяема за стржа на домакините траектория. Това бе първо попадение за “чуковете” от началото на сезона. След като се разписаха, играчите на Уест Хам на още няколко пъти имаха добри положения, но много грешки при последнитя пас им попречиха да достигнат до нов гол.

През следващата седмица двата тима, които имат по едва по три точки от четирите двубоя от началото на сезона, имат тежки задачи, тъй като бирмингамци ще трябва да гостуват на Арсенал, а “чуковете” ще се изправят срещу градския съперник Тотнъм.

Снимки: Gettyimages