Байер се "събуди" в четвъртия кръг и срази Майнц като гост

Байер (Леверкузен) се “събуди” и взе първата си победа от началото на сезона, след като надделя с 3:0 като гост на Майнц. Всичко по-интересно в двубоя се случи през първата част, когато точни за тима на Херардо Сеоане бяха Есекиел Паласиос (29’) и Джереми Фримпонг (39’, 41’).

Футболистите на Бо Свенсон започнаха добре двубоя и пропуснаха няколко добри положение за откриване на резултата.

“Аспирините” сториха именно това малко щастливо в 29-ата минута, когато топката достигна след корнер до Есекиел Паласиос, той стреля силно и тя влетя в мрежата, след като се отклони от крака на бранител на домакините.

Те достигнаха до второ попадение след отлична контраатака в 39-ата минута. Муса Диаби напредна прекрасно от центъра на терена, след което прати успоредно към Джереми Фримпонг, който отбеляза за 2:0. Само минута след изпълнението на център топката се оказа отново в краката на десния бранител след страхотна грешка на един от централните защитници и той покачи на 3:0.

Нещата можеха да се усложнят за гостите, след като те останаха с човек по-малко в 77-ата минута, когато Пиеро Инкапие бе изгонен за нарушение срещу Кристиан Дирингет. Те останаха и с 9 души в добавеното време, когато пък Мичел Бакер също пое преждевременно към съблекалнята след втори жълт картон, но това не доведе до промяна в резултата.

С тази победа Байер (Леверкузен) се изкачи до 11-ото място в Бундеслигата. В следващия кръг те ще приемат Фрайбург. От своя страна Майнц, който имаше отличен старт на сезона, продължава да има 7 точки след четири кръга, а през следващата седмица ще гостува на Борусия (Мьонхенгладбах).

Снимки: Gettyimages