Очаквайте: Писателят Иво Иванов за трансфера на Везенков и впечатленията му от Евро 2024

Унион отнесе Шалке и продължи отличния си старт

Унион записа трета победа в първите си четири мача от старта на сезона и временно се изкачи на върха в Бундеслигата. Столичани разбиха Шалке с 6:1 като гост. Те имат актив от 10 точки и изпревариха Байерн, който играе по-късно днес. Тимът от Гелзенкирхен има две точки.

Мортен Торсби даде преднина на гостите в шестата минута. Мариус Бютлер изравни от дузпа след половин час игра. Шералдо Бекер направи резултата 1:2 в 36-ата минута, а в самия край на първото полувреме Яник Хаберер увеличи аванса на Унион. В началото на втората част Бекер се разписа отново. В началото на втората част Бекер се разписа отново. Свен Михел, който влезе като резерва, отбеляза две попадения в последните минути.

Тимът от Берлин пристигна в Гелзенкирхен след най-добрия си старт в Бундеслигата и започна уверено. Новото попълнение Торсби за първи път бе титуляр и в шестата минута се разписа след удар отблизо. Подкрепяни от феновете си играчите на Шалке реагираха и създадоха няколко положения. Те успяха да стигнат до изравняване, след като Бютлер се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кнохе. До почивката обаче Унион взе аванс от два гола след попадения на Бекер и Хаберер, който вкара със страхотен удар от дистанция, който вратарят успя само да отклони леко, но топката отиде в мрежата.

В самото начало на второто полувреме Бекер увеличи преднината на гостите. Домакините опитаха да дадат поне някакви поводи за радост на привържениците, но Салазар не успя да се възползва от добра ситуация. Диого Лейте пък отклони топката в гредата пред собствената си врата. Резервата Свен Михел се възползва от грешка в защитата на “кралско-сините” и направи резултата 1:5 малко преди края, а остана време и за още едно попадение на Михел.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!