Арда "попари" Славия в 93-ата минута, спорен 5-минутен ВАР отмени дузпа на "белите"

Арда постигна инфарктна победа с 1:0 над Славия в мач от 8-мия кръг на efbet Лига и се изкачи на трето място в класирането.

Единственото попадение вкара Иван Тилев от фал в 93-ата минута.

Двубоят можеше да тръгне в съвсем друга посока, ако в началото реферът Ивайло Стоянов не бе отменил дадената от него дузпа в полза на "белите". Съдиите гледаха ситуацията на ВАР около пет минути, след което взеха спорното решение да отменят 11-метровия наказателен удар, въпреки че стражът на домакините Господинов закачи с крака си Ахмедов, който го бе преодолял с "копване" на топката.

Мачът започна силно за Славия. В 4-ата минута Минчев стреля от границата на пеналта в лявата греда. Ахмедов първи стигна до топката и преодоля Господинов. Стражът на домакините закачи нападателя с крака си, който падна и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Човекът на ВАР - Димо Димов, разглежда ситуацията близо 5 минути и в крайна сметка подсказа на главния съдия, че според него това не е дузпа. Стоянов отиде да изгледа положението и след известен размисъл отмени 11-метровия наказателен удар, вдигайки жълт картон на Ахмедов за симулация.

В 18-ата минута Юруков пробва да изненада Вуцов с фалцов шут, но стражът на "белите" без проблем улови. Четири минути по-късно двата отбора си размениха по едно положение. Първо Тасев отправи удар от 20 метра, който Господинов улови. Секунди по-късно Арда спечели корнер, а след неговото изпълнение Сако имаше добра възможност да отбележи с глава, но стреля над вратата.

В 32-ата минута Йорданов бе близо да открие резултата след пробив на Ковачев отдясно, но бранител на Славия блокира неговия шут. Малко преди края на първата част Тасев спечели фал пред наказателното поле на домакините. Вълчев стреля над напречната греда.

След почивката двата отбора заложиха на по-сигурна игра в отбрана и положенията намаляха. Нещата се промениха през последния четвърт час. В 75-ата минута Минчев стреля отдалеч след комбинация с Тасев, а Господинов улови. Шест по-късно Ковачев овладя в наказателното поле на гостите и шутира по земя, но в аут.

В 84-ата минута Добрев осъществи рейд през центъра и отправи страхотен шут от двайсетина метра, който се спря в дясната греда. Последва добавка на Соарес, но Господинов плонжира и изби.

Домакините отговориха с добър далечен удар от фал на Тилев, който Вуцов изби в корнер. След изпълнението му топката коварно "кацна" на напречната греда.

Така се стигна до 93-ата минута, в която Арда получи право да изпълни нарушение на границата на наказателното поле. Тилев отново се нагърби с изпълнението му. Насочи силно топката във вратарския ъгъл, с което изненада Вуцов и отбеляза победното попадение за крайното 1:0.

АРДА - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Иван Тилев 93

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 77. Георги Вълчев, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 9. Ахмед Ахмедов

снимка: startphoto.bg/