Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Лудогорец се събуди след почивката и загря за Жалгирис с разгром над Пирин

Лудогорец стигна до победа с категоричното 4:0 при гостуването си на Пирин в мач от седмия кръг на efbet Лига. Успехът обаче не дойде толкова лесно за "орлите", които отбелязаха и четирите попадения след почивката.

Георги Терзиев (50), Матиас Тисера (79) и Жоржиньо (85) бяха точни за гостите, а Казуки Такахаши си отбеляза автогол в 64-ата минута. Притеснително за Анте Шимунджа е това, че неговите футболисти не отправиха точен удар през първото полувреме.

След това Лудогорец се събуди и демонстрира по-голямата си класа от своя съперник.

19 Пирин - Лудогорец

По този начин "орлите" остават един от малкото отбори в елита, заедно с ЦСКА - София и ЦСКА 1948, който все още няма загуба от началото на сезона.

Пирин пък така и не намира пътя към победата през настоящата кампания и остава с две равенства и 5 загуби дотук. За благоевградчани дебют направиха новите попълнения Радослав Цонев и Чебраилс Макрецкис.

Наставникът на шампионите Шимунджа даде почивка на част от титулярите си предвид предстоящия реванш срещу Жалгирис от плейофа за Лига Европа идния четвъртък. Извън титулярния състав останаха капитанът Антон Недялков, Сисиньо, Якуб Пьотровски, Игор Тиаго и Спас Делев, а Оливие Вердон дори не попадна в групата за днешния сблъсък.

Пирин започна срещата по-агресивно и в седмата минута Христофор Хубчев засече с глава центриране отляво, но стреля над вратата на "орлите".

Няколко секунди по-късно гостите сбъркаха при изнасянето на топката и Ради Цонев нанесе удар от разстояние, който обаче попадна право в ръцете на Симон Слуга.

В следващите минути липсваха опасни положения пред някоя от двете врати, като играта се развиваше предимно в половината на благоевградчани.

Малко след като измина половин час игра Иван Йорданов направи опит да изненада Янко Георгиев от дистанция, но той не се увенча с успех.

В края на полувремето Кирил Десподов стреля от фал, но кълбото профуча над целта и по този начин тимът на Анте Шимунджа завърши първите 45 минути без точен удар.

В 50-ата минута Лудогорец откри резултата на стадион "Христо Ботев" с първия си изстрел в очертанията на вратата, пазена от Янко Георгиев. Георги Терзиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле при корнер и с глава матира стража на "орлетата".

Само 120 секунди по-късно домакините имаха добра възможност да се върнат в мача, след като Радослав Цонев се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Игор Пластун.

В 64-ата минута разградчани удвоиха своя аванс, а попадението отново дойде след корнер. Този път Казуки Такахаши си отбеляза автогол, след като преди това Игор Пластун отклони центрираната топка и в опита си да я изчисти, японецът я прати в собствената си мрежа - 0:2.

В 79-ата минута Кирил Десподов изведе Матиас Тисера на отлична позиция и аржентинският нападател оформи класическия резултат, преодолявайки хладнокръвно Янко Георгиев.

5 минути преди края на редовното време гостите организираха светкавична контраатака, при която Жоржиньо се оказа на върха на нападението и от движение засече подаване на Игор Тиаго, с което направи противниковия страж безпомощен за четвърти път.

ПИРИН 0:4 ЛУДОГОРЕЦ

0:1 Георги Терзиев (50)
0:2 Казуки Такахаши (64 - автогол)
0:3 Матиас Тисера (79)
0:4 Жоржиньо (85)

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 18. Мартин Смоленски, 3. Петър Занев (К), 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебраилс Макрецкис

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов (К), 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов

Снимки: Владимир Иванов