ЦСКА - София брилянтен срещу Базел, недоглеждане на рефер лиши "червените" от по-голяма преднина

ЦСКА - София надигра Базел с 1:0 в първи мач от плейофния кръг в Лигата на конференциите. Единственото попадение падна в 70-ата минута, когато Лопес си отбеляза автогол.

Българският тим можеше да вземе и по-голяма преднина преди реванша, но в 85-ата минута съдията подмина дузпа за "червените" след игра с ръка на Шалай, отсъждайки нарушение в атака.

26 ЦСКА - София - Базел I

Наставникът на "червените" Саша Иилч заложи на Петров отляво на защитата, който замени наказания Брадли де Нойер. Атаката поведе Морено, а по крилата нападаха Гарсес и Йомов. Това трио започна и при победата над Сейнт Патрикс в предишния кръг на надпреварата.

Срещата започна с натиск на гостите. Те организираха два опасни пробива по крилата, които не завършиха с удари. "Червените" отговориха с контраатака в 4-ата минута, когато Морено финтира бранител в бяло и шутира, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 12-ата минута Йомов стреля от 23 метра, а стражът на Базел спаси. Двадесет минути по-късно Гарсес се пребори за топката и нахлу отляво в наказателното поле на швейцарците. Последва шут, който бе блокиран, и сериозно меле, но атаката приключи с вдигнат флаг за засада.

В следващите минути двата отбора заложиха на изритани напред топки, но допускаха много грешки при подаванията си. Все пак "червените" бяха една идея по-креативният тим в опит да притисне несигурната отбрана на гостите. В 44-ата минута Матей засече с глава центриране от корнер, но в аут.

25 ЦСКА-София - Базел II

В заключителните секунди на първата част Базел пропиля единствената чиста голова ситуация до този момент. Милър се откъсна фронтално сам срещу Бусато след подаване на Фрай, но стражът отрази. Играчът на швейцарците отново се добра до топката и я подаде към Андуни, който не я уцели, пропускайки да вкара в празната врата.

През първата четвърт час на второто полувреме нещата на терена не се промениха кой знае колко. Българският тим пак бе по-активен в предни позиции, но сериозните удари и положения липсваха.

Нещата се промениха в 70-ата минута, когато Турицов и Гарсес разиграха добре отдясно. Последва остро центриране на крилото. Най-слабият на терена - десният бек Лопес, пробва да го изчисти, но прати топката в собствената си врата - 1:0 за ЦСКА - София.

В 81-ата минута Вион шутира по земя от фал, а Хит улови. Пет минути по-късно Шалай игра с ръка в собственото си наказателно поле след центриране от фал и падна. "Червените" с основание претендираха за дузпа, но реферът отсъди нарушение за Базел.

ЦСКА - СОФИЯ - БАЗЕЛ 1:0

1:0 Серхио Лопес 70 авт.

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 6. Петров, 21. Юга, 10. Йомов, 15. Вион, 7. Линдсет, 27. Гарсес, 28. Морено

БАЗЕЛ: 1. Хит, 22. Лопес, 15. Нуху, 4. Комас, 21. Пелмард, 8. Диуф, 23. Бургер, 27. Ндой, 20. Фрай, 7. Милър, 9. Андуни

Снимки: Борислав Трошев | Снимки: Борислав Цветанов