Балкан (Ботевград) тръгна с победа през новия сезон

Балкан (Ботевград) тръгна с победа в група “А” на Югозападната Трета лига. В първия кръг тимът от Ботевград, който играе с нови жълто-зелени екипи, се наложи над коравия тим на Ботев (Ихтиман) с 2:0.

На терена с изкуствено покритие на Герена избраниците на Иван Редовски откриха резултата в 13-ата минута. Димитър Руйчев бе най-настойчив, направи добър рейд, влезе в наказателното поле и ударът му спря в мрежата. В 43-ата минута балканци вкараха и втори гол, но то не бе зачетен заради отсъдено нарушение в нападение.

През второто полувреме гостите заиграха по-активно, но срещнаха непробиваемата в този мач защита на ботевградчани. Най-удобното им положение бе в 50-ата минута, но вратарят Слави Матин отрази. Три минути по-късно за втори път бе отменено попадение на Балкан, този път заради спорна засада. В 70-ата минута диагонален удар на Павел Петков пък облиза страничната греда.

В първата минута на добавеното време тимът от Ботевград стигна до втори гол, който нямаше как да не бъде зачетен. Николай Миков се пребори за топката, пусна към Виктор Гицов, който вкара във вратата.

В следващия кръг Балкан гостува в Сливница на Сливнишки герой, а Ботев (Ихтиман) приема дубъла на Септември (София).

Снимка: botevgrad.com