Чехия удари Хърватия и спечели турнира в Пардубице

Националният отбор на Чехия по баскетбол спечели приятелския турнир в Пардубице. Възпитаниците на Ронен Гинзбург постигнаха победа с 95:83 (21:27, 18:16, 29:16, 27:24) над Хърватия в последния двубой от надпреварата.

Така чешкият тим завършва турнира с две победи, след като в петък се наложи убедително над България с 93:60. Хърватия пък не успя да запише втори пореден успех, след като вчера надигра “лъвовете” с 98:68.

“Шахматистите” държаха мача под контрол през първото полувреме, като в един момент авансът им скочи до 11 точки при 42:31. Домакините от Чехия обаче излязоха преобразени през второто полувреме и настигнаха своя съперник, а в началото на последната четвърт успяха и да се справят със съпротивата му.

Мартин Петерка записа 18 точки за победата на Чехия. Яромих Бохачик добави 15, Патрик Ауда и Давид Йелинек се отчетоха с по 11 точки, а Войчех Хрубан и Томаш Саторански реализираха по 10 точки.

Джалийн Смит бе над всички за Хърватия с 21 точки. Марио Хезоня приключи с 15 точки, 7 борби и 5 асистенции, Карло Маткович вкара 14, а Боян Богданович се разписа с 11 точки и 6 асистенции.