Борусия (Дортмунд) започна с победа, но не убеди срещу Леверкузен, полеви играч довърши двубоя като вратар

Борусия (Дортмунд) победи с минималното 1:0 Байер (Леверкузен) в последен мач от днешната програма на първия кръг в Бундеслигата. Единственото попадение в срещата бе дело на Марко Ройс още в 10-ата минута. Домакините започнаха много добре двубоя, през втората част “аспирините” пропуснаха редица положения, което и ги лиши от това да си тръгнат поне с точка от “Сигнал Идуна Парк”.

Футболистите на Един Терзич, който дебютира за втори път начело на дортмундци, успяха да наложат натиск от самото начало на двубоя и това даде резултат в 10-ата минута, когато резултатът бе открит в полза на домакините. Джъд Белингам отне в предни позиции, след което изведе Юсуфа Мукоко отляво, той центрира успоредно на голлинията, а там тя бе засечена от Карим Адейеми. Бранител на “аспирините” обаче бе много близо до това в крайна сметка да измъкне топката, която не премина с целия си обем голлинията, но приближилият се Марко Ройс я довкара в мрежата.

След попадението и двамата треньори бяха принудени да направят по една принудителна смята, тъй като за гостите травма получи Роберт Андрих и бе заменен от Чарлс Арангис, а за домакините Карим Адейеми получи някакви болки и на терена се появи Торган Азар.

В 20-ата минута Марко Ройс бе изведен много добре в наказателното поле и можеше да се разпише за втори път, но изстрелът му премина покрай левия стълб на Лукаш Храдецки. Футболистите на Байер отговориха с няколко изстрела, които преминаха покрай вратата на Грегор Кобел. В 36-ата минута Муса Диаби направи впечатляващ пробив и успя да преодолее четирима играчи на домакините, но в крайна сметка Матс Хумелс успя да пресече подаването му в последния момент.

Втората част отново, както завърши и първата, започна с по-активни действия на гостите, но те така и не успяваха да достигнат до реални голови положения. Футболистите на Един Терзич бяха много близо до удвояване на резултата в 50-ата минута, когато Дониел Мален проби отляво и центрира отлично, но от близко разстояние Торган Азар не успя да преодолее Храдецки.

Играчите на Херардо Сеоане все пак вкараха в попадение в 53-ата минута, когато Паласиос с хубав плонж успя да довкара топката в мрежата след удар на Патрик Шик, но попадението бе отменено поради засада след разглеждаше с ВАР. Чешкият нападател направи много сериозен пропуск десет минути по-късно, когато след центриране отдясно той се появи зад гърба на отбраната, но изстрелът му попадна директно в ръцете на Кобел.

Стражът на дортмундци трябваше да се намесва решително в 68-ата минута, когато отново Шик се оказа на отлична позиция, но отново не успя да се разпише. Домакините си отбелязаха и автогол в 80-ата минута чрез Нико Шлотербек, но отново след намеса на ВАР се оказа, че е имало засада в предходен момент и попадението бе отменено.

До абсурдна ситуация се стигна в добавеното време, когато Лукаш Храдецки излезе да лови една топка на границата на наказателното поле, но очевидно не прецени ситуацията и я улови малко пред линията. Първоначално Феликс Брих не обърна внимание, но след сигнал от ВАР той преразгледа решението си и отстрани с червен картон опитния страж. Извършените всички пет смени наложиха на вратата да застане полеви играч в лицето на Едмонд Тапсода, но това не доведе до нищо по-съществено, тъй като малко след това бе даден и края на двубоя.

В следващия кръг Борусия (Дортмунд) ще има трудната задача да гостува на Фрайбург, а Байер (Леверкузен) ще приеме на своя стадион срещу започнали доста слабо Аугсбург.

Снимки: Gettyimages