Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Фантастичен гол на Меси и блестящ ПСЖ на старта

Пари Сен Жермен започна сезона в Лига 1 с разгром над Клермон. В първия мач на Кристоф Галтие като треньор на парижани в първенството неговият тим разби съперника си с 5:0 като гост. ПСЖ имаше тотално превъзходство през целия мач, а Лионел Меси и Неймар се развихриха. Аржентинецът вкара два гола и направи асистенция, а бразилецът се отчете с попадение и 3 асистенции.

Неймар откри резултата в деветата минута, а Ашраф Хакими се разписа в 26-ата. Маркиньос отбеляза третия гол в мача в 38-ата минута. Десет минути преди края Лионел Меси се разписа. Аржентинецът запази най-доброто за 86-ата минута, когато прехвърли вратаря със задна ножица.

Блестящото представяне на ПСЖ беше без Килиан Мбапе, който пропусна мача поради контузия. Отборът показа, че при Галтие подхожда доста по-сериозно и не допуска отпускания дори когато води. Тимът изглежда по-балансиран и организиран, въпреки че Клермон не е съперник, срещу който могат да се правят сериозни изводи. Меси, който имаше труден първи сезон в Париж, пък може да се доближи до най-добрата си форма и тогава парижани трудно ще бъдат спрени.

Домакините стартираха без страх и успяха да организират две добри атаки в първите минути. ПСЖ обаче бързо взе контрола, започна да владее топката в големи периоди и да създава положения. Първата възможност се откри пред Неймар в седмата минута. Намеса на защитник отклони топката и тя не се озова в мрежата.

Тимът на Галтие поведе още в деветата минута. Нуно Мендеш изведе Пабло Сарибия отляво. Испанецът опита да намери Меси в наказателното поле. Аржентинската звезда не успя да стреля и топката стигна до Неймар, чийто удар бе прецизен.

В 17-ата минута Витиня можеше да удвои аванса на гостите. Той прекрасно насочи топката към горния ляв ъгъл, но тя не попадна в очертанията на вратата. Парижани обаче показаха ефективност пред гола, тъй като при следващата добра възможност поведоха с 2:0. Прекрасна контраатака, започната от Меси, мина през Неймар, който насочи топката към Хакими и той преодоля Диау

Малко след втория гол можеше да падне и трети. Вратарят на Клермон обаче отрази отличен удар с глава на Серхио Рамос. Превъзходството на ПСЖ бе сериозно и играчите на Галтие не показваха намерение да се отпускат. В 39-ата минута прекрасно центриране на Неймар от фал намери Маркиньос и сънародникът му с глава насочи топката към мрежата за 0:3.

В началото на втората част Клермон стигна до една от редките си възможности. Андрич спечели топката пред наказателното поле на ПСЖ, обърна се и стреля, но прати кълбото над вратата. Като цяло гостите имаха тотално превъзходство и след почивката пропуснаха доста възможности за гол. В 58-ата минута Диау отрази удар на Неймар с глава, а малко по-рано Кимпембе също имаше възможност. Шансове се откриха пред Меси и Нуно Мендеш.

Десет минути преди края Лионел Меси също се нареди сред голмайсторите. Аржентинската звезда напредна с топката и я поднесе на Неймар в наказателното поле. Бразилецът му я върна и Меси насочи кълбото към долния ляв ъгъл.

Аржентинецът сложи черешката на тортата в 86-ата минута. Той получи прекрасно подаване от резервата Леандро Паредес. Меси бе зад защитата, но с гръб към вратата. Той великолепно спря на гърди и с акробатично изпълнение прехвърли вратаря. Това накара целият стадион да стане крака и да аплодира изпълнението.

КЛЕРМОН - ПСЖ 0:5
0:1 - Неймар (9)
0:2 - Хакими (26)
0:3 - Маркиньос (38)
0:4 - Меси (80)
0:5 - Меси (86)

Снимки: Gettyimages