Монако нанесе първа домакинска загуба на Страсбург за 2022-ра, ВАР също помогна

Монако победи с 2:1 Страсбург в двубой от първия кръг на Лига 1. Това бе шести пореден успех на монегаските като гост в първенството. Крепин Диата откри резултата с удар от воле от границата на наказателното поле в 43-тата минута. Осем минути след началото на второто полувреме Монако удвои аванса си. Това стана, след като Софиан Диоп направи добавка отблизо след спасяване на Матс Зелс. В 65-ата минута Хабиб Диало засече с глава центриране на Томас Дилейни, с което намали резултата и върна интригата. Играчите на Страсбург стигнаха до нов гол във втората минута на добавеното време чрез Диало, но попадението бе отменено след намесата на ВАР. Така Монако си тръгна с трите точки, а Страсбург допусна първа домакинска загуба в първенството за 2022 година.

Сега монегаските трябва да фокусират вниманието си върху реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига срещу ПСВ Айндховен. Преди няколко дни двата отбора направиха 1:1 в Монако. Реваншът в Айндховен е във вторник.

Снимки: Imago