Тотнъм даде заявка за силен сезон след четири гола на старта

Тотнъм стартира сезона с убедителна победа с 4:1 в домакинството си на Саутхамптън. До този успех се стигна, върпеки че отборът на Антонио Конте се оказа догонващ в 12-ата минута, когато Джеймс Уорд-Праус откри резултата. Домакините изравниха чрез Райън Сесеньон в 21-ата минута, а Ерик Дайър ги изведе напред след половин час игра. През второто полувреме автогол на Мохамед Салису и попадение на Деян Кулушевски доведоха резултата до 4:1.

За седми път в последните 10 сезона Тотнъм стартира сезона във Висшата лига с победа. Преди срещата "шпорите" представиха на феновете новите си попълнение, но нито едно от тях не бе в стартовия състав. Иван Перишич влезе като резерва, след като мачът бе решен, а Ричарлисон не беше в групата поради наказание.

Началото на срещата не предвещаваше нейното развитие. Домакините стартираха колебливо, а в 12-ата минута Саутхамптън поведе. Капитанът на "светците" Джеймс Уорд-Праус откри резултата с прекрасен удар от въздуха, като прати топката в тревата, а тя след това отиде извън обсега на Лорис.

Тимът на Конте постепенно започна да контролира случващото се на терена и бързо изравни. В 21-ата минута Сесеньон се възползва от прекрасно центриране на Кулушевски и с глава прати топката в мрежата за първия си гол за Тотнъм във Висшата лига. Десет минути по-късно "шпорите" вече водеха. Центраране на Сон и хубав удар с глава на Дайър направиха резултата 2:1. За бранителя това бе първо попадение от повече от три години. Малко преди почивката Хюн-Мин Сон пропусна добра възможност да се разпише.

Лондончани стартираха втората част доста по-агресивно и притиснаха съперника. След час игра падна третото попадение във вратата на гостите. Центриране на Емерсон Роял бе отклонено от Салису в собствената му врата. Секунди по-късно Кулушевски, който изигра много силен мач, направи резултата 4:1.

Въпреки сериозната си преднина, Тотнъм не спря да атакува. Домакините леко намалиха темпото към края, което позволи на Саутхамптън да създаде едно по-опасно положение пред вратата на Лорис, но като цяло гостите бяха надиграни и изглежда ги чака нов тежък сезон.

Снимки: Gettyimages