Челси не впечатли, но си тръгна с три точки от "Гудисън Парк"

Челси стартира успешно новия сезон в Премиър Лийг. Лондончани спечелиха с 1:0 гостуването си на Евертън. Единственото попадение реализира Жоржиньо от дузпа в добавеното време на първото полувреме.

Новите попълнения Рахийм Стърлинг и Калиду Кулибали бяха в стартовия състав на Томас Тухел. Защитникът направи добър мач, а пред Стърлинг се откриха най-добрите възможности за гол, но той не ги реализира. Като цяло Челси показа доста колебания, създаде малко положения и ако се представя по този начин в следващите си мачове, ще има проблеми. Евертън имаше своите моменти, но липсата на нападател оказа влияние.

Евертън стартира добре, но тази тендеция не се задържа дълго. Гостите започнаха да създават положения и в седмата минута Хавертц стреля с глава, но право в ръцете на Пикфорд. Малко по-късно неразбирателство в защитата на "карамелите" накара вратаря да излиза. Пикфорд прати топката в краката на Хавертц, но Годфри успя да го притисне и германският национал стреля покрай вратата.

Намесата на Годфри беше решителна, но му коства много. Той получи, както изглежда, тежка контузия и беше изнесен на носилка. На негово място влезе Мейсън Холгейт. След подновяването на играта Пикфорд трябваше да се справя с удар на Маунт.

Следващите минути тимът на Лампард стоеше по-добре на терена. В една ситуацията Кулибали се намеси решително, каот изби топката след центриране. Стърлинг се опита да изборит дузпа, след като падна в наказателното поле, но съдията не му обърна внимание. Едуард Менди трябваше да се намесва за първи път в 24-ата минута, когато отрази удар с глава на Тарковски след центриране ан Миколенко.

Челси не успяваше да създава много пред вратата на съперника, а домакините не се възползваха от пролуките, които се откриваха в защитата на на лондончани. На няколко пъти тимът на Лампард организира добри контраатаки, но бъркаше при последното подаване. Малко преди почивката Стърлинг прати топката в мрежата, но попадения нямаше, тъй като английският национал беше в положение на засада.

Продължението на първата част беше доста дълго поради спирането при контузията на Годфри. В добавеното време Евертън получи тежък удар на фона на играта си. "Карамелите" бяха равностойни, но се оттеглиха с гол пасив. Чилуел проби и навлезе в наказателното поле, където бе повален от Дукуре. Жоржиньо бе точен от отсъдената дузпа и изведе гостите напред.

В началото на второто полувреме домакините стигнаха до добра възможност да изравнят. Грей бе изведен зад защитата, но Тиаго Силва успя да го покрие и в крайна сметка отклони удара към вратата. Малко по-късно удар на Дукуре от добра позиция бе отразен от Менди. Последва разбъркване в наказателното поле, но не се стигна до нов удар.

През втората част двата отбора трудно създаваха положения. Проблемите на Евертън в предни позиции бяха очевидни, а включването на Деле Али не помогна. Челси не изглеждаше убедителен, но удържаше преднината си. В 75-ата минута новото попъление Марк Кукурея влезе в игра. Стърлинг имаше прекрасна възможност да реши мача в 83-ата минута. Именно Кукурея го намери в наказателното поле, но Миколенко се хвърли и успя да отклони топката след удара на Рахийм, което я прати покрай вратата.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 0:1
0:1 - Жоржиньо (45+8)

Снимки: Gettyimages