Фулъм нанесе първи удар по амбициите на Ливърпул, Нунес със запомнящ се дебют в Премиър лийг

Ливърпул започна новия сезон в Премиър лийг с изненадващо равенство в гостуването си на новака Фулъм. Мърсисайдци на два пъти изоставаха в резултата, но изравняваха и стигнаха до 2:2 в 80-ата минута. До края тимът на Юрген Клоп направи всичко възможно да направи обрат, но не успя. Днес „червените“ нямаха и късмет, тъй като на два пъти гредите спираха удари на Диас и Хендерсън. Веднъж това се случи и след изстрел на Кебано. Иначе Ливърпул не започна никак убедително този двубой и Александър Митрович откри резултата в 32-рата минута. Гостите претендираха, че това попадение трябва да бъде отменено, защото в хода на атаката Хендерсън бе фаулиран, но нарушение не бе отсъдено. В началото на втората част в игра за мърсисайдци се появи новото попълнение Дарвин Нунес, който преобрази Ливърпул. Той изравни резултата в 64-тата минута и пропусна още няколко добри положения. Точно когато гостите търсеха обрата Фулъм обаче получи дузпа след контакт между Митрович и Ван Дайк. Голмайсторът на лондончани бе точен и отново изведе домакините напред. Мохамед Салах изравни в 80-ата минута след асистенция на Нунес. Драмата достигна връхната си точка в петата минута на добавеното време, когато удар на Хендерсън  разтресе гредата.

Марек Родак започна на вратата на домакините, докато новото попълнение Бернд Лено остана на пейката за началото. Андреас Перейра и Жоао Палиня дебютираха за Фулъм в Премиър лийг. Манор Саломон и Кевин Мбабу, които също са нови попълнения, останаха сред резервите за началото.

Юрген Клоп направи една промяна в сравнение с мача за „Къмюнити Шийлд“ срещу Манчестър Сити. Алисон се завърна на вратата. Роберто Фирмино отново бе на върха на атаката, като от двете му страни действаха Мохамед Салах и Луис Диас. Това означаваше, че скъпата нова покупка Дарвин Нунес остана на пейката за началото. Там бе и бившият играч на Фулъм Фабио Карвальо.

Домакините започнаха доста ентусиазирано и в първите десетина минути те бяха отборът, който атакуваше. Палиня, Перейра и Митрович оставиха много добро впечатление в този ранен етап от двубоя. Тази активност на домакините обаче не създаде някакви по-сериозни положения пред Алисон. В 14-ата минута Фирмино изведе Робъртсън зад отбраната, ударът на левия бек бе избит, след което топката стигна до Луис Диас, който много добре я насочи в далечния ъгъл. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на Робъртсън.

В 22-рата минута Салах засече с глава центриране на Александър-Арнолд, но ударът му премина над вратата. Джордан Хендерсън бе в по-добра позиция, но така или иначе топката не стигна до него.

В 31-вата минута Робъртсън блокира опасно изглеждащ изстрел на Рийд от границата на наказателното поле. Малко след това грешка именно на левия бек на Ливърпул даде шанс на Кебано да центрира. Топката обаче премине далеч от Митрович. Само минута след това центриране на Тете този път бе перфектно и Митрович засече на далечната греда, надскачайки Александър-Арнолд. Алисон също не се намеси добре и топката се озова във вратата му. В хода на атаката Джордан Хендерсен бе фаулиран и остана да лежи на тревата. Главният рефер обаче не маркира нарушение, а ВАР прецени, че той не е допуснал очевидна грешка и попадението бе зачетено.

Мърсисайдци опитаха да реагират мигновено. В 37-ата минута Робърсън получи великолепно подаване от Александър-Арнолд, след което центрира остро успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече топката. Две минути след това Луис Диас нанесе страхотен изстрел от малък ъгъл, който разтресе гредата.

В 51-вата минута Юрген Клоп направи двойна смяна – Дарвин Нунес и Харви Елиът замениха Роберто Фирмино и Тиаго Алкантара, който получи някакво разтежение и напусна накуцвайки.

Шест минути след това Фулъм бе много близо до това да удвои преднината си, но удар на Кебано срещна гредата. В 62-рата минута Нунес засече с пета ниско центриране на Салах отляво, но Родак направи ключово спасяване. Две минути след това двамата направиха абсолютно същото, но този път отиграването с пета на уругваеца бе блестящо и Нунес отбеляза запомнящо се дебютно попадение в Премиър лийг. Новото попълнение на Ливърпул продължи да създава хаос в наказателното поле на Фулъм. В 67-ата минута Рийм блокира негов опасен изстрел, а в 69-ата минута Диас имаше добър шанс, но и неговият шут бе блокиран от бранител.

В 71-вата минута Митрович падна в наказателното поле след контакт Ван Дайк. Анди Мадли посочи бялата точка, макар че контактът в областта на коленете на двамата играчи бе съвсем лек и сърбинът се възползва от ситуацията. Нидерландецът обаче не успя да докосне топката и ВАР не отмени решението, а Митрович бе точен от бялата точка за 2:1.

В 80-ата минута Ливърпул за втори път изравни резултата. Рийм се опита да отклони с глава центриране на Александър-Арнолд, но така свали топката в краката на Нунес, който опитвайки се да я овладее, я пусна на пътя на Салах, който отблизо направи 2:2.

В 95-ата минута късметът отново обърна гръб на мърсисайдци, след като много хубав удар на Хендерсън срещна гредата. Това означаваше, че Ливърпул трябваше да се задоволи само с една точка.

Снимки: Imago