Арсенал стартира победно сезона в Премиър лийг

Отборът на Арсенал стартира победно сезона в Премиър лийг, след като се наложи с 2:0 като гост над Кристъл Палас в откриващия кампанията двубой. Първото попадение за Арсенал отбеляза Габриел Мартинели в 20-ата минута. В 85-ата влезлият като резерва Марк Геи си отбеляза автогол.

Дебют за “артилеристите” от първата минута направиха новите попълнения Олександър Зинченко и Габриел Жезус, които се присъединиха към лондончани от Манчестър Сити.

Отборът на Арсенал започна сезона за втора поредна година в петък с гостуване. През миналия сезон “артилеристите” отстъпиха с 0:2 срещу Брентфорд.

Двата тима стартираха с идентична схема на игра, като мениджърите Патрик Виейра и Микел Артета заложиха на 4-2-3-1.

Арсенал стартира силно, като първото положение за гол пред вратата на домакините се откри в четвъртата минута, но Жезус пропусна.

В 9-ата минута вратарят на Кристъл Палас Висенте Гуаита направи ефектно спасяване след удар на Зинченко.

Натискът на Арсенал се засилваше, като “артилеристите” отправиха 4 удара към вратата на домакините, които с нищо не застрашаваха вратата на Рамсдейл. Така се стигна до 20-ата минута, когато Габриел Мартинели откри за Арсенал след асистенция на Зинченко с глава.

Натискът на Арсенал не спря. Лондончани пресираха противника и не му даваха възможност да владее топката.

В 42-ата минута домакините можеха да изравнят резултата, но Рамсдейл спаси удара с глава на Едуар. Така първата част завърши в полза на “артилеристите”.

В началото на втората част “орлите” стигнаха до страхотна възможност да изравнят в 52-ата минута, но Рамсдейл спаси удара на Заха. Така се стигна до 85-ата минута, когато Марк Геи си отбеляза автогол с глава и така оформи крайния резултат в срещата на "Селхърст Парк".

Кристъл Палас - Арсенал 0:2
0:1 - Мартинели 20
0:2 - Геи 85-автогол

Кристъл Палас: Гуаита, Клайн, Андерсен, Геи, Мичъл, Шлуп, Дукуре, Аю, Езе, Заха, Едуар

Арсенал: Рамсдейл, Зинченко, Магаляеш, Салиба, Уайт, Джака, Партей, Мартинели, Йодегор, Сака, Жезус;