България U18 е на четвъртфинал на Европейското

Националният отбор на България по баскетбол за девойки U18 се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Дивизия “Б” в София. Селекцията на Маргарита Маринкова спечели директния си двубой за продължаване напред срещу Естония с крайното 70:66 в столичната зала “Универсиада” и по този начин се поздрави с място сред най-добрите осем.

Българският отбор завършва на второ място в своята група “B” с баланс от 2 победи и 1 загуба, класирайки се напред заедно с непобедения тим на Словения, който приключи като №1 с 3-0. Естония (1-2) и Украйна (0-3) ще водят битка за разпределение на местата от 9-о до 18-о.

На четвъртфиналите България U18 ще се изправи срещу Португалия U18.

“Лъвиците” се представиха много силно в първата четвърт, в която фактически те успяха да извоюват двуцифрена преднина и впоследствие да я задържат през следващите десет минути. България U18 откри мача с 4/6 при стрелбата от далечно разстояние, като три от тройките бяха отбелязани от Моника Борисова.

Именно чрез високия си процент успеваемост от игра и агресивното поведение в офанзивен план, в резултат на което нашите момичета отбелязаха 15 от 18-те си наказателни удара, те си спечелиха 13-точков аванс на голямата почивка при 45:32. През второто полувреме естонките хвърлиха много сили и успяха да притиснат българките, но в крайна сметка "лъвиците" удържаха преднината си и триумфираха с крайното 70:66.

Моника Борисова завърши с 23 точки за победата на българския тим. Деница Манолова прибави още 12 точки.

Кеандра Кооритс, Силе-Лийс Молдер и Кристел Ратасеп приключиха с по 14 точки за Естония.