Айнтрахт (Фр) тръгна уверено за Купата на Германия

Айнтрахт (Франкфурт) започна уверено участието си в тазгодишното изание на Купата на Германия. Шампионът в Лига Европа победи с 4:0 Магдебург като гост и по този начин си осигури място във втория кръг на надпреварата.

Даичи Камада даде преднина на Айнтрахт още в 4-тата минута на мача след асистенция на Филип Костич.

Домакините обаче можеха бързо да се върнат в мача. В 7-ата минута те получиха дузпа, но Андреас Мюлер не успя да отбележи от бялата точка.

За сметка на това гостите удвоиха преднината си в 32-ата минута чрез Йеспер Линдстрьом, а в 59-ата минута Даичи Камада заби втория си гол в мача. Крайното 0:4 оформи Лукас Аларио в 90-ата минута.

Така Айнтрахт натрупа самочувствие преди големия сблъсък срещу шампиона Байерн (Мюнхен) в 1-вия кръг на Бундеслигата. Двата тима ще се изправят един срещу друг в петък от 21:30 часа на "Дойче Банк Парк" във Франкфурт.