Реал Мадрид не даде шанс на Ювентус

Реал Мадрид записа престижна победа с 2:0 над Ювентус в последния си двубой от американското турне. Пред 93 702 зрители на “Роуз Боул Стейдиъм” в Пасадена, Калифорния, “кралския клуб” стигна до успеха с попадения на Карим Бензема от дузпа в 19-ата минута, а влезлият като резерва през втората част Марко Асенсио удвои в 68-ата минута. Като цяло Реал Мадрид беше по-добрият отбор на терена и заслужено стигна до успеха.

До този момент Реал Мадрид беше записал загуба с 0:1 от Барселона, а след това стигна до равенство от 2:2 срещу мексиканския Клуб Америка. “Бианконерите“ пък победиха с 2:0 Гуадалахара и направиха 2:2 срещу каталунците.

Реал Мадрид стартира със силен титулярен състав, като атаката водеше претендентът за “Златната топка” Карим Бензема. От своя страна наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри бе извършил три промени спрямо предходните мачове.

На вратата застана Матия Перин, в средата на терена се появи Николо Фаджоли, а в предни позиции действаше сърбинът Душан Влахович.

Двубоят започна вихрено за Реал, като още в първата минута беше отменен гол на Карим Бензема заради засада на автора на асистенцията Тони Кроос.

В 18-ата минута се стигна до откриване на резултата. Ювентус загуби топката в средата на терена, от грешката се възползва Винисиус, който напредна в наказателното поле, където беше повален от Данило и Реал Мадрид получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана капитанът на “кралския клуб” Карим Бензема, който прати топката в мрежата, въпреки че Перин хвана ъгъла.

В 26-ата минута Ювентус имаше претенции за дузпа заради нарушение на Милитао срещу Анхел Ди Мария, но реферът даде знак играта да продължи.

10 минути по-късно Перин отрази опит на Бензема да удвои резултата. В края на полувремето се откри възможност пред Влахович, но топката беше изчистена в ъглов удар. При изпълнението му Глейсон Бремер насочи топката с глава, но тя не попадна в целта, а Мойс Кийн не успя да се възползва.

Така резултатът се запази до почивката, а след паузата двамата треньори извършиха по една промяна. Карло Анчелоти пусна Рюдигер на мястото на Милитао, а Алегри замени Ди Мария с Хуан Куадрадо.

След почивката Реал Мадрид продължи да бъде по-активният тим на терена, като положенията пред вратата на Перин следваха едно след друго, но стражът на италианския тим се справяше с опасностите. В 61-ата минута Перин отрази марково изпълнение на Бензема, като попречи на французина да оформи своя дубъл.

Минута след това се стигна до мащабни промени в състава на Реал Мадрид. Излязоха Бензема, Валверде, Винисиус, Кроос, Модрич, Каземиро, Карвахал, Алаба и Менди. На техните места се появиха Азар, Родриго, Чуамени, Камавинга, Себайос, Асенсио, Лукас Васкес, Начо и Вайехо.

В 68-ата минута Реал Мадрид стигна  до втори гол, а негов автор стана Марко Асенсио, който се разписа отблизо след асистенция на Хесус Вайехо.

Десет минути по-късно и Алегри предприе промени в състава си, но те не дадоха резултат. Мадридчани изцяло контролираха мача и резултатът се запази до края.