Десет гола и победа за Септември (Тервел) в Генерал Тошево

Септември (Тервел) надигра Спортист със 7:3 в приятелска среща, играта в Генерал Тошево. Гостите започнаха вихрено и още в 40-ата секунда Денис Кадир откри головата им сметка. Димитър Михалев се възползва от подаване на Кристиан Пешков и удвои в 7-ата минута. Последният пък се разписа след 180 секунди, оползотворявайки пас на Денис Кадир. Диян Иванов открадна топката от гостите и върна интригата в 13-ата минута – 1:3. Само след 120 секунди Денис Кадир центрира от фаул и Христо Станчев насочи с глава топката в гредата на вратата на домакините. След двойно подаване с Румен Николов, Михалев вкара за втори път, десетина минути преди почивката. Денис Кадир също се разписа още веднъж, като асистенцията направи Ивелин Кузманов. Секунди след започване на второто полувреме, Федай Алимов спаси дузпа, изпълнена от Денис Кадир. Последваха бързи попадения на Мартин Георгиев и Петър Радев за Спортист и интригата се завърна – 3:5. Устремът на домакините беше стопиран в 73-ата минута, когато си вкараха автогол. Малко преди края Денис Кадир оформи своя хеттрик след пас на Михалев. Стефан Стефанов пропусна два пъти за победителите. Николай Андреев пък уцели гредата на вратата на Септември.