Девойките победиха Гърция в контрола

Националният отбор по баскетбол за девойки до 18 години победи Гърция като гост в контрола и взе реванш от участващия в Дивизия "А" съперник за вчерашната си загуба. В Арниа момичетата, водени от Маргарита Маринкова и Кирил Петров, спечелиха днес с 53:42.

Българките започнаха много добре мача и поведоха с 13:2 в първите 4 минути. Те дори увеличиха аванса си след първата четвърт. До края на полувремето гъркините успяха да се свестят и да намалят изоставането си до 8 точки. Но в третата четвърт българките отново „настъпиха газта“ и отново поведоха с 15, вече с 15 точки разлика след отлични изяви в нападение на Деница Манолова и Раня Аборая. До края на мача ситуацията се запази и българките заслужиха успеха.

Аборая завърши със 17 точки, а с 15 се отличи Манолова (8 борби).