ЦСКА - София гази на старта след хеттрик на Гарсес, Арда със странен мач

ЦСКА - София стартира ударно новия сезон в efbet Лига, след като разгроми Арда с 3:0 на "Армията". В герой за домакините се превърна Маурисио Гарсес, който наниза и трите гола в 45-ата,, 52-ата и 56-ата минута в официалния дебют на Саша Илич начело на "червените".

За сериозния като цифрово изражение резултат спомогна и странната игра на Арда в отбрана. Гостите от Кърджали останаха с човек по-малко още в 29-ата минута след втори жълт картон на Милен Желев, който спря нарочно с ръка подаване на Шопов към Юга на тъча. Преди това, в 18-ата минута, бе получил и първия си картон, след като притича 30 метра, за да се разправя с нищо непровокиралия го Кръстев.

21 ЦСКА - София - Арда

Това не бяха единствените грешки на играчи в "синьо". И трите гола станаха след техни колебливи изяви в отбрана. Зъ първите два вина носи вратарят Симеонов, а третото попадение на Гарсес падна след асистенция с пета на Лозев.

Наставникът на "червените" Саша Илич заложи на три от новите попълнения - Де Нойер, Шопов и Туфегджич. Атаката поведе Кръстев. Сред 11-те попада и младият Петров, който се представи на добро ниво в партньорство с Матей в центъра на отбраната.

Организираните фенове на "червените" продължиха своя протест срещу управлението на клуба и не се появиха в сектор "Г".

В първите десетина минути домакините повече владееха топката, но пък Арда организира две опасни атаки отдясно, които можеха сериозно да застрашат Бусато, но за негов късмет не завършиха с удар към вратата му.

В 19-ата минута Крачунов върна много слабо топката към Симеонов, но вратарят на "сините" някак успя да изпревари Кръстев и първи да играе с нея, поправяйки грешката на съотборника си. Две минути по-късно Ковачев отправи първия точен удар в мача, който Бусато изби в корнер.

В 29-ата минута нова неадекватна проява на футболист на Арда остави гостите с 10 човека. Желев реши да спре демонстративно с ръка подаване на Шопов към Юга по десния фланг, за което съдията му показа втори жълт и респективно червен картон.

Не по-малко странен бе и първият му картон в 18-ата минута. Тогава той притича 30 метра, за да блъсне Кръстев и то при положение че нападателят на "червените" не го провокира с нищо, тъй като по това време комуникираше с главния съдия.

В 39-ата минута Крачунов допусна още една грешка при подаване, след която Кръстев се озова очи в очи срещу Симеонов, но вратарят на Арда изби удара на нападателя. В крайна сметка страничният съдия вдигна флага за засада и ако таранът на домакините бе отбелязал, попадението нямаше да бъде зачетено.

Така се стигна до заключителните секунди на първата част, когато ЦСКА - София спечели корнер. Вион центрира в малкото наказателно поле, където Гарсес вкара от метър с глава за 1:0, възползвайки се от това, че вратарят Симеонов не направи една-две крачки, за да боксира подаването.

Втората част започна с голово положение за домакините. Кръстев се измъкна отдясно в наказателното поле на гостите и намери великолепно непокрития Туфегджич, който се озова сам срещу вратаря, но стреля в аут. Страничният рефер вдигна засада, но ако играчът на "червените" бе отбелязал, най-вероятно попадението щеше да се зачете след преглед с ВАР.

В 49-ата минута Симеонов спаси удар на Вион. Само три минути по-късно "червените" удвоиха. Автор и на втория гол стана Гарсес, който се разписа при идентична на първото попадение ситуация. Шопов центрира от корнер, крилото изпревари неразчетено излезлия Симеонов и с глава покачи на 2:0.

В 56-ата минута Гарсес оформи своя хеттрик, възползвайки се от нова грешка на играч в синьо. Лозев изведе с пета своя противник, който нахлу в наказателното поле и с удар по земя прати топката в долния ляв ъгъл.

Шест минути по-късно Кръстев също можеше да се разпише, когато засече с глава центриране отляво, но ударът му излезе в аут. В 65-ата минута Юга изведе Туфегджич, хълфът прехвърли вратаря на кърджалийци, но топката "кацна" върху мрежата над напречната греда.

Само 120 секунди по-късно Саша Илич извади Гарсес, за да го съхрани за следващите по-сериозни двубои срещу Локомотив (София) и Македония (Гьорче Петров).

До края на мача в игра за домакините се появиха младите Радослав Живков и Марк-Емилио Папазов. Това не намали натиска на ЦСКА - София, който продължи да атакува и да търси четвърти гол, но в крайна сметка гостите устискаха да не допуснат още попадения в своята врата.

ЦСКА - СОФИЯ - АРДА 3:0

1:0 Маурисио Гарсес 45
2:0 Маурисио Гарсес 52
3:0 Марисио Гарсес 56

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 6. Петров, 26. Де Нойер, 21. Юга, 15. Вион, 8. Шопов, 11. Туфегджич, 27. Гарсес, 14. Кръстев

АРДА: 36. Симеонов, 4. Стоев, 6. Крачунов, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 20. Лозев, 33. Тилев, 77. Юруков, 80. Котев

Снимки: Владимир Иванов