Арда загря за новия сезон с разгромна победа

Отборът на Арда бе официално представен за новия сезон на efbet Лига. Това стана преди контролата между кърджалийци и Родопа (Смолян), която се игра на "Арена Арда".

Още в 9-ата минута Ковачев напредна отдясно и намери Ласана Ндиайе, който от непосредствена близост откри резултата. Десет минути по-късно отново той развинти защитата на гостите, но ударът му мина близо до страничната греда.

В 21-ата минута Иван Тилев отправи опасен удар, но стража на Родопа успя да парира удара му. 5 по-късно минута Иван Коконов бе изведен в отлична позиция в наказателното поле и с точен удар покачи на 2:0.

Секунди след това Александър Георгиев центрира в наказателното поле, където Ндиайе с глава бе точен за 3:0.

Своят хеттрик Ндиайе оформи в 33-ата минута след подаване на Иван Коконов. В 44-ата минута Светослав Ковачев отправи много опасен удар от границата на наказателното поле, но до попадение не се стигна.

Второто полувреме изцяло бе под диктовка на играчите на Арда и в 63-ата минута своя първи гол с екипа на тима отбеляза Жозе Едералдо Да Силва Жуниор, правейки резултата 5:0.

Четвърт час преди края на редовното време Георги Атанасов пое топката малко след централната линия, напредна и без проблем се разписа за 6:0.

В 80-ата минута Тонислав Йорданов бе фаулиран в наказателното поле, след което главният съдия отсъди дузпа, която Йорданов превърна в гол за 7:0.

Арда гостува на ЦСКА - София в първия кръг на efbet Лига. Срещата е на 10 юли (неделя) от 21:00ч., на стадион "Българска армия".