Северна Македония вкара четири на Гибралтар за половин час

Северна Македония не срещна никакви проблеми и спечели с убедителното 4:0 в домакинството си на Гибралтар в двубой от Група 4 от Лига “C” на тазгодишното издание на Лигата на нациите. Западните ни съседи отбелязаха четири попадения в рамките на половин час благодарение на две попадения на Боян Миовски (14’, 16’) Енис Барди (4’) и Дарко Чурлинов (31’).

Домакините влязоха в този двубой след разочароващото поражение от Грузия, но откриха резултата още преди да са изтекли и пет минути от редовното време, когато при първата си възможност Енис Барди се разписа с великолепен удар от фал за 1:0 от сериозна дистанция.

Второто попадение дойде в 14-ата минута, когато именно Барди центрира от нарушение, а в наказателното поле Боян Миовски се извиси над бранителите на гостите, за да отбележи първото си гол за националния тим. Веднага след това дойде и най-доброто положение на сметката на Гибралтар, но Дамян Шишковски демонстрира добра концентрация и спаси.

Само минута по-късно отново Миовски успя да вкара и трето попадение за 3:0. Страхотна триходова комбинация доведе до чертвъртото попадение на Дарко Чурлинов, който се разписа отблизо за 4:0. На почивката македонците направиха някои промени в своя състав, а Гибралтар изглеждаше доста по-стабилно в отбрана и по този начин резултата не се промени до края.

С победата и трите точки в днешния ден Северна Македония вече има 7 точки в нашата Група 4 от Лига “C” и са на три от Грузия, които завършиха наравно 0:0 с България по същото време.

Снимки: Sportal.bg