Юношите започнаха добре срещу европейския шампион, но не издържаха

Националният отбор на България до 17 години стартира със загуба участието си на Европейското първенство в Израел. Нашите момчета записаха поражение с 1:3 срещу един от фаворитите в надпреварата и настоящ шампион на Стария континент - Нидерландия. "Лъвчетата" започнаха добре срещата и поведоха в резултата, но в крайна сметка "лалетата" се оказаха по-настъпателни и логично успяха да стигнат до обрата.

България U17 замина за Израел

Селекционерът Йордан Петков е избрал да започне на вратата с Алекс Божев, пред него в защита отляво Михаил Цонев, отдясно Захари Атанасов и централна двойка бранители Мартин Георгиев и Росен Маринов. В халфовата линия ще действат Чунг Нгуен До, Антоан Стоянов и Асен Митков. По крилата ще са Борислав Маринов и Роберто Райчев, а централен нападател - Петър Кирев.

Резултатът бе открит от нашите в десетата минута. Отлично центриране отляво намери Мартин Георгиев в наказателното поле и централния бранител само докосна топката, за да я насочи в ъгъла на Тристан Куйсен.

Две минути по-късно България можеше да вкара и втори гол. Хубави финтове на Борислав Маринов и последвало центриране, което не бе отразено добре от вратаря даде възможност на Петър Кирев да протегне крак. Топката обаче отиде в горната греда.

В 31-ата минута "лалетата" изравниха. Михаил Цонев бе надигран по десния фланг на атаката на Нидерландия и последва пас към Габриел Мисехоуй, който без да се бави разстреля Алекс Божев.

В средата на втората част нидерландците постигнаха пълен обрат. Мисехоуй намери Исаак Бабади на границата на наказателното поле и той с прецизен удар, отклонил се в гредата направи 2:1 в полза на съперника.

Йордан Петков: Момчетата се постараха и се справиха с указанията

В последната минута на мача Джейсън ван Дуйвен оформи и крайния резултат. Нападателят се пребори с Георгиев и напредна към наказателното поле, а последвалия изстрел рикошира в крак на защитник, за да заблуди Божев.

В другия мач от групата ни Франция разби с 6:1 Полша и оглавява класирането. Към момента България е на трета позиция, заради по-малката си загуба от Нидерландия.

БЪЛГАРИЯ U17 1:3 НИДЕРЛАНДИЯ U17
1:0 Георгиев (10)
1:1 Мисехоуй (31)
1:2 Бабади (61)
1:3 Ван Дуйвен (90)

БЪЛГАРИЯ: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов, 6. Мартин Георгиев, 5. Росен Маринов, 3. Михаил Цонев, 18. Чунг Нгуен До, 8. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 9. Роберто Райчев, 11. Борислав Маринов, 19. Петър Кирев

НИДЕРЛАНДИЯ: 1. Тристан Куйстен, 5. Райни Брейнбург, 4. Дийн Хуйсен, 3. Тиймен Блокзил, 2. Брам Роверс, 14. Силвано Вос, 10. Габриел Мисехоуи, 6. Тим Ван ден Хеувел, 11. Исаак Бабади, 7. Джейдън Слори, 9. Джейсън Ван Дуйвен