Реал Сосиедад си гарантира Лига Европа за сметка на Виляреал

Реал Сосиедад си осигури класиране за Лига Европа. В директна битка за място в шестицата баските постигнаха обрат при гостуването на Виляреал и спечелиха с 2:1.

"Жълтата подводница" водеше на почивката след попадение на Франсис Коклен в 43-ата минута. Александър Исак изравни в 56-ата минута, а Мартин Субименди донесе победата на гостите с гол в 73-ата минута.

Реал Сосиедад е шести, като изостава на 2 точки от петия Бетис, а в последния кръг приема Атлетико Мадрид. Виляреал е 6 точки зад днешния си съперник, но вече има преднина от само 1 точка пред Атлетик Билбао, като един от двата отбора ще си осигури участие в Лигата на конференциите, а има опасност полуфиналистът в Шампионската лига да не играе в евротурнирите следващия сезон.

Реал Сосиедад започна по-силно срещата и създаде няколко възможности, но Сьорлот и Исак не се възползваха. Виляреал постепенно изравни играта. Домакините не създаваха положения, но започнаха да притесняват защитата на съперника. Малко преди почивката Коклен отбеляза фантастичен гол, след като стреля от воле.

След почивката ситуацията се повтори, но този път резултатът бе различен. Гостите доминираха, но този път стигнаха до голове. Исак изравни, а Субименди донесе победата на гостите.

Снимки: Gettyimages