Берое шокира Локомотив (Пловдив) в последната минута, "смърфовете" без шанс за Европа

Берое надви Локомотив (Пловдив) с 1:0 в Стара Загора в двубой от поредния кръг на плейофите в efbet Лига. Алиун Фал (90) попари "сърфовете" в последната минута на редовното време. Двубоят бе изключително важен за домакините, които продължават битката си мястото, даващо право на бараж за Лигата на Конференциите. За него заралии ще се борят с ЦСКА 1948. В същото време Локомотив се прости с амбициите си да играе в Европа през следващия сезон. Нещо повече - пловдивчани нямат победа в пети пореден мач, откакто бяха поети от наставника Александър Томаш. Последният успех дойде на 8-и април под ръководството на Христо Колев-Бащата и беше срещу ЦСКА - София.

В 9-ата минута Стив Фуртадо можеше да стреля към вратата на Локомотив, но вместо това реши да се обърне и да извади топката назад към връхлитащия Серкан Юсеин. Халфът нанесе удар, но над вратата. В 12-ата минута Илко Пиргов се отчете със страхотна намеса. Вратарят на гостите излезе от вратата си до границата на наказателното поле, където пресече дълго подаване към Даниел Генов.

След това Симеон Мечев шутира от далечна дистанция. В 43-ата минута Александър Василев подаде към Лукас Салинас в наказателното поле. Бразилецът овладя, след което насочи удара си в близкия ъгъл на Генадий Ганев. Стражът на Берое беше застанал до гредата и блокира изстрела.

Второто полувреме започна силно за заралии, които пропуснаха на два пъти да отбележат гол във вратата на Илко Пиргов. Първо Даниел Генов се разходи между защитниците на Локомотив, но ударът му изневери. Малко след това Давиде Мариани пробва да прехвърли стража на гостите, но не сполучи. В 52-ата минута Преслав Боруков стреля силно от далечна дистанция. Ганев внимаваше и улови топката. В 67-ата минута Юсеф надскочи всички след центриране от корнер. Той обаче прати удара си с глава над вратата.

В 78-ата минута Георги Динков действа неразчетено в наказателното поле и подари топката на Христо Иванов. Младокът беше на метър от Генадий Ганев и шутира в тялото му, пропускайки най-чистия шанс за Локомотив до момента в мача.

В 81-ата минута Милош Петрович качи топката на главата на Ивайло Димитров. Нападателят се пласира добре и нанесе силен удар с глава, кой за щастие на Ганев бе насочен право в ръцете му. Когато изглеждаше, че мачът ще завърши при нулево равенство, дойде последната минута на редовното време. След центриране от десния фланг Даниел Генов беше намерен около точката на дузпата. Нападателят показа страхотен контрол, спря си топката и шутира, а ударът му беше блокиран от защитник. Алиун Фал обаче стреля с глава от въздуха и преодоля Илко Пиргов за 1:0.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ 1:0
1:0 Алиун Фал (90)

БЕРОЕ33. Генадий Ганев, 2. Джунеит Али, 5. Сиам Бен Юсеф, 7. Даниел Генов, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков /к/, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра

Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко

Треньор: Петър Хубчев

ЛОКОМОТИВ: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 16. Лукас Салинас, 10. Венсан Марсел, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков

Резерви: 71. Лукас Редер, 5. Мартин Паскалев, 19. Александър Василев, 44. Христо Иванов, 15. Петър Андреев, 39. Иван Сулев, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Георги Иванов