Реал Сосиедад разгроми Кадис и си подпечата визата за Европа

Отборът на Реал Сосиедад разгроми Кадис с 3:0 у дома в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига. С успеха баските излязоха на шестата позиция във временното класиране и два кръга преди края на сезона имат 59 точки. Така тимът си гарантира участие в евротурнирите, като все още остава да се определи дали ще е в Лига Европа или Лига на конференциите.

За Кадис нещата не изглеждат никак розови, тъй като тимът е на една позиция над чертата на изпадащите с 35 точки, като само 2 го делят от Майорка. Двубоят беше доста интересен за зрителите в Сан Себастиан.

В 19-ата минута Александър Сьорлот откри за Реал Сосиедад след асистенция на Давид Силва. След паузата домакините стигнаха до нови две попадения. Аднан Янузай удвои в 53-ата, а в последната минута на редовното време Кристиан Порту от дузпа оформи крайното 3:0. Гол за Кадис в края на първото полувреме пък беше отменен поради засада-