Крумовград поглежда към професионалния футбол след разгром над дубъла на Берое

Крумовград е на път да си гарантира участие в професионалния футбол през следващия сезон. Отборът, воден от Стефан Генов, разгроми дублиращия отбор на Берое като гост с 5:1 в мач от 31-вия кръг на Югоизточната Трета лига.

Мирослав Будинов откри резултата в 12-ата минута, но Илиян Стоянов (26) възстанови равенството в средата на първото полувреме. Още преди почивката обаче гостите отново поведоха чрез Калоян Стефанов (43).

През втората част Крумовград доминираше и не остави никакви шансове на своя съперник. Стефан Христов покачи на 3:1 в 69-ата минута, а 120 секунди по-късно Боримир Карамфилов направи резултата още по-изразителен. Към края на срещата Карамфилов се разписа за втори път, с което оформи крайното 1:5.

По този начин Крумовград почти сигурно си гарантира участие във Втора лига догодина, след като има преднина от 8 точки на върха при 3 оставащи кръга до края на първенството.