Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 нанесе нов удар по амбициите на Етър за efbet Лига

Етър записа нова загуба във Втора лига, която поставя под въпрос участието на "болярите" в елита догодина. Великотърновци отстъпиха с 1:3 при визитата си на дубъла на ЦСКА 1948.

"Червените" бяха по-активният отбор и съвсем заслужено се поздравиха с успеха днес. Валентин Йосков (31, 49) се отчете с две попадения за победителите, а Денислав Александров добави един гол през първото полувреме. Уилсон Филипе бе точен за Етър в 57-ата минута, но това се оказа крайно недостатъчно за тима, воден от Веселин Великов, да си тръгне с нещо повече от мача.

Това е 5-а поредна шампионатна загуба за "виолетовите", които остават на четвърто място с актив от 59 точки. Етър изглеждаше сигурен участник в efbet Лига само допреди няколко кръга, но лошата негативна серия поставя промоцията на отбора под въпрос.
С победата столичани си гарантираха на 100% оставането във Втора лига и догодина.

Малко преди да измине четвърт час игра Денислав Александров бе изведен на чиста позиция, но Анатолий Господинов успя да парира неговия удар.

В 31-вата минута домакините откриха резултата чрез Валентин Йосков. "Червените" организираха бърза контраатака, последва центриране по земя, а защитник на Етър стигна до топката. Той обаче не успя да се намеси по най-добрия начин, а Йосков се възползва от ситуацията - 1:0.

19 ЦСКА 1948 II - Етър

В ответната Даниел Младенов получи пас в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер.

Към края на първото полувреме Денислав Александров получи кълбото в пеналтерията на противника и нанесе точен изстрел в близкия ъгъл, с което покачи на 2:0.

Само 4 минути след почивката Йосков засече центриране отляво и оформи класическия резултат.

В 56-ата "болярите" откраднаха топката в средата на терена. Младенов пусна пас към Ивей Ромееш, който стреля от границата на наказателното, но стражът на домакините изби.
От последвалия ъглов удар обаче Етър върна едно попадение. Уилсон Филипе се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на ЦСКА 1948 II.

ЦСКА 1948 II 3:1 Етър

1:0 Валентин Йосков (31)
2:0 Денислав Александров (38)
3:0 Валентин Йосков (49)
3:1 Уилсон Филипе (57)

Снимки: Владимир Иванов