Десетима от Септември (Симитли) взеха три точки от Марица (Пд)

Марица (Пловдив) допусна загуба с 1:2 от Септември (Симитли) в домакинството си от 33-ия кръг на Втора лига. Въпреки че играха с човек повече от 23-ата минута, "пиратите" не успяха да изтръгнат поне точка от този мач. В 23-ата минута стражът на гостите Антонио Моси получи червен картон за игра с ръка извън наказателното поле. Противно на логиката, гостите от Симитли поведоха в резултата с гол на Кристиян Михайлов в 53-ата минута. В 64-ата минута Мариян Тонев изравни с дежурния си гол за Марица през този сезон.

Вместо да се възползват от численото си преимущество на терена, пловдивчани инкасираха втори гол в своя врата. В 80-ата минута Наджиб Шибу беше точен за Септември с удар от близка дистанция, с което донесе трите точки за своя тим, които са много важни в битката за оцеляване на тима във Втора лига. В заключителни минути и Марица игра с десетима души на терена. Причината бе контузия на Симеон Вешев и извършени смени от страна на спортно-техническия щаб на домакините.

Марица (Пловдив) 1:2 Септември (Симитли)

0:1 Кристиян Михайлов (53)
1:1 Мариян Тонев (64)
1:2 Наджиб Шибу (80)