Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Дунав с минимален успех в Силистра

Дунав (Русе) спечели гостуването си на Доростол (Силистра) с 2:1 в среща от 20-ия кръг на Североизточната Трета лига. Това е 18-а победа за лидера. Стана интересен мач с доста голови положения. Още в началните секунди Преслав Петков уцели гредата на пазената от Димитър Драголов врата. Домакините отвърнаха с пропуск на капитана Георги Димитров. „Драконите“ владееха топката и търсеха повече атаката. Съперникът им не се затвори в глуха защита, но действаше по-прибрано. Развръзката настъпи само за 13 минути. Първо Преслав Петков откри резултата с бомбен шут от дузпата след центриране на съотборник в 21-ата минута. Десетина по-късно Александър Кирилов удвои с глава. В 34-ата пък Сонер Хюсеин финтира русенския вратар, който го фаулира и съдията отсъди дузпа, която Георги Димитров реализира за окончателното 1:2. В оставащото време гостите създадоха още голови положения. В 60-ата минута Преслав Петков за втори път уцели гредата. След това силистренци заиграха по-смело и открито. В 80-ата Севдалин Стайков стреля с глава, но право в ръцете на Винченцо Ангелов. Накрая влезлия като резерва Кристиан Тасков излезе сам срещу Драголов, но не успя да се разпише.