100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Женският ни национален отбор записа загуба срещу Португалия

Женският национален отбор на България по футбол загуби с 0:3 от Португалия на стадиона в Барселос в седмия си мач от група Н на Световните квалификации.

Това е седма загуба от началото на кампанията, която оставя българките последни без актив. В първата среща между двата отбора българските момичета загубиха с 0:5 в Пловдив. И трите гола днес паднаха преди почивката, след като се разписаха Диана Силва в 18-ата минута, Ванеса Маркес за 2:0 в 26-ата и Кароле Коща в 42-ата.

Националният отбор на България по футбол за жени се върна на европейската сцена след седем години пауза и в момента селекционерът Силвия Радойска се опитва да сглоби отбор, който мач след мач да бъде по-конкурентен поне на средната европейска класа. Преди мача стана ясно, че капитанът на отбора Николета Бойчева отпада от сметките, тъй като е невъзстановена след прекарано комоцио.

Това принуди Силвия Радойска да прекрои отбраната и в защита тя предпочете да подреди отбора в 5-3-2. Португалките, които са едни от най-сериозните отбори на континента, решиха мача преди почивката, когато бяха отбелязани и трите гола. В 18-ата минута Диана Силва откри резултата след подаване на Андреа Джачинто от свободен удар. Почти по идентичен начин падна и второто попадение. Същата състезателка изпълни нов фаул, Ана Борхес отклони топката към Ванеса Маркес, която удвои преднината 8 минути по-късно.

До края на полувремето българската вратарка Роксана Шахънска направи още две спасявания, но три минути преди края падна и трето попадение в нейната врата. Кароле Коща й го вкара след ново подаване на Андреа Джачинто, този път от корнер.

След почивката Португалия продължи да диктува темпото, но този път нашите не позволиха нови голове. В другите два мача от групата се получиха изненади. Сърбия победи Германия с 3:2 и излезе на 2-о място, а Израел победи Турция с 1:0.

Състав на България: Роксана Шахънска, Яна Динева, Нора Димитрова, Яница Иванова, Йоана Станкова, Яна Димитрова (69 – Вероника Гоцева), Габриела Найденова (78 – Леонора Желева), Ивана Найденова (78 – Полина Ръсина), Лора Петрова, Симона Петкова (57 – Жасмина Атанасова), Юлияна Александрова (69 – Тея Петкова)

Жълти картони: Яна Йорданова, Жасмина Атанасова (България)