Резултати от първите 1/4-финали в Лига Европа

Тази вечер се изиграха първите 1/4-финални сблъсъци от Лига Европа. И четирите срещи предложиха много емоции и заплетоха интригата преди реваншите. Най-чакан беше сблъсъкът между Айнтрахт (Франкфурт) и Барселона. Каталунците се озоваха в ролята на догонващи в 48-ата минута след гол на Ансгар Кнауф, но Феран Торес вкара за крайното 1:1 в 66-ата. В последния четвърт час Айнтрахт остана с 10 човека, но не допусна пълен обрат.

Уест Хам и Лион направиха 1:1 във вълнуващ сблъсък, в който французите играха с човек повече цяло второ полувреме след червен картон на Аарън Кресуел. Въпреки това, домакините поведоха с гол на Джаред Боуен (52'), но четвърт час по-късно Танги Ндомбеле изравни. При същия резултат завърши и двубоят между РБ Лайпциг и Аталанта. Двата тима създадоха голям брой голови положения, но реализираха само по едно от тях. Точен за "бергамаските" беше Луис Муриел в 17-ата минута, а в 58-ата Давиде Дзапакоста си заби автогол. Андре Силва от домакините пък пропусна дузпа.

Интересно беше и в Брага, където едноименният тим посрещна Рейнджърс. Португалците се наложиха с 1:0 след попадение на Абел Руис в 40-ата минута и ще излязат със самочувствие на "Айброкс". За Рейнджърс това е второ поредно разочарование в рамките на няколко дни след загубата от вечния съперник Селтик през уикенда, която до голяма степен лиши тима от шансове за титлата в Шотландия