100 години ски спорт в България

Вилиян Бижев с два гола и асистенция в турнира за Купата на САЩ по футбол

Вилиян Бижев отбеляза два гола, направи асистенция и логично беше избран за "Играч на мача" при победата на третодивизионния Сентрал Вали Фуего с 4:1 над гостуващия второразряден Ел Пасо Локомотиве във втория кръг на турнира за купата на САЩ по футбол.

Бившият български младежки национал откри още в четвъртата минута с техничен прехвърлящ удар, а малко преди почивката направи резултата класически след самостоятелна акция.

Той участва в изработването и на другите две попадения за домакините. Негово центриране от корнер беше избито лошо от защитниците на съперника и Нейтън Смит вкара със страхотен удар от 25 метра след четвърт час игра.

В 62-ата минута Бижев подаде от ъглов удар и Крисчън Чейни с глава засече за 4:0.

Българинът беше заменен в 70-ата минута, а Ел Пасо вкара почетен гол в самия край чрез Ерик Калвийо.