Локо (София) запази надежда за директно спасение след победа над последния

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:1 Царско село в последния мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Октавио от дузпа и Владимир Семерджиев бяха точни за домакините, а Венцислав Христов вкара за тима от Южна София.

26 Локомотив (София) - Царско село 2:1

"Железничарите" бяха по-точни в отиграванията си и се възползваха по-добре от ситуациите си пред вратата на съперника. Гостите от своя страна в отделни моменти от мача дори бяха по-активни от Локо, но успяха единствено да намалят резултата в края на срещата.

Резултатът бе открит от домакините в 15-ата минута. Тогава Локо получи право да изпълни дузпа след намеса на ВАР. Вратарят Нидае влезе много опасно в тялото на Симеон Славчев при опита си да изчисти една топка и макар и да докосна пръв кълбото, интервенцията му бе груба. Първоначално Драгомир Драганов не отсъди нарушение, но след консултация посочи бялата точка и Октавио безкомпромисно реализира.

В минутите след попадението Царско село бе по-активен на терена, но до някакви опасности пред Алкесандър Любенов така и не се стигна и по този начин Локомотив се прибра на почивка с аванс.

В началото на втората част гол за "железничарите" бе отменен заради засада. Митков получи топката зад защитата на съперника и намери на празна врата Октавио, който я вкара в мрежата, но след намеса на ВАР се оказа, че нападателят на Локо е бил в засада при паса към него.

В 70-ата минута от срещата дойде и второто попадение за домакините. Селсо Рапосо напредна по десния фланг и намери Владимир Семерджиев, който веднага насочи топката към ъгъла на вратаря и удвои. Гостите имаха претенции, че кълбото е излязло в тъч при пробива на десния бек, но това не се оказа така и попадението бе признато.

В 86-ата минута Царско село намали резултата. Грешка в защитата на Локо позволи на Венци Христов да излезе на стрелкова позиция в наказателното поле и без да се бави простреля Любенов. Попадението върна надеждите на гостите за поне точка, но силите им в последните минути не бяха достатъчни.

По този начин в класирането Локомотив събра 25 точки в актива си и в последния кръг ще се надява на голяма изненада, за да стигне до директното спасение. За целта "железничарите" ще трябва да победят Ботев (Пловдив) като гост, а в същото време Арда и Пирин да загубят мачовете си срещу ЦСКА 1948 и Царско село. Играчите на Стефано Макопи пък остават на дъното с 13 точки и са на шест разстояние от 13-тия Ботев (Враца).