Селтик постигна пълен обрат в дербито с Рейнджърс и направи решителна крачка към титлата

Селтик постигна пълен обрат и победи с 2:1 в дербито с Рейнджърс в мач от 32-ия кръг на шотландската Премиър лийг. Това бе изключително важен и решителен успех в борбата между двата тима за титлата. Играчите на Джовани ван Бронкхорст започнаха по отличен начин мача и успяха да вземат ранна преднина още в 3-ата минута чрез попадение на Рамзи, но още до края на първата част бе осъществен пълен обрат от футболистите на Анге Постекоглу с голове на Том Роджик в 7-ата минута и Картър-Викърс в 43-ата.

Домакините откриха резултата още в третата минута, когато Райън Кент проби отлично по левия фланг и центрира успоредно около точката за дузпа, а там Аарън Рамзи прати топката в мрежата за 1:0. “Детелините” обаче възстановиха равенството само няколко минути по-късно, когато един далечен удар не бе отразен добре от вратаря на Рейнджърс Макгрегър и Том Роджик отблизо довкара за 1:1. Селтик постигна пълен обрат две минути преди края на първото полувреме, когато центриране от фал бе лошо изчистено от футболистите на Джовани ван Бронкхорст, а топката достигна до Камерън Картър-Викърс, който със силен удар направи 2:1.

С тази победа Селтик събра 79 точки от 32 мача и е водач в класирането, Рейнджърс е втори със 73 точки от същия брой мачове.