Египет взе аванс срещу Сенегал

Отборът на Египет взе аванс срещу Сенегал след победа с 1:0 в първата среща от баражите в зона Африка по пътя към Световното първенство в Катар в края на годината. Реваншът е във вторник в Дакар.

Двубоят беше любопитен за зрителите заради противопоставянето на терена на две от големите звезди на Ливърпул - Мохамед Салах за Египет и Садио Мане за Сенегал.

Двамата се изправиха отново един срещу друг на терена след финала на турнира за Купата на африканските нации, спечелен от Сенегал след дузпи. Успехът този път беше за отбора на Египет, но изходът на сблъсъка остава непредсказуем.

Гостите от Сенегал имаха нещастието да си отбележат автогол още в четвъртата минута, като негов автор стана Салио Сис, в чието коляно рикошира топката след изстрел на Салах.

В друг мач от баражите Гана и Нигерия завършиха 0:0 в Кумаси и оставиха всичко за реванша в Абуджа.