Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Левски взе дербито с ЦСКА - София в Елитната група до 19 години по категоричен начин

Левски спечели дербито с ЦСКА - София при юношите до 19 години. "Сините" се наложиха по категоричен начин с 3:0 в мач от 15-ия кръг, игран на базата в Панчарево.

Това е втора загуба в шампионата за "червените", докато Левски продължава добрата си серия и вече 5 последователни срещи не познава вкуса на загубата.

Футболистите на Елин Топузаков до голяма степен решиха крайния изход на сблъсъка още през първата част, когато имаха два гола преднина. Гостите откриха резултата в 37-ата минута чрез Васил Димитров, който се възползва от неразчетеното излизане на вратаря на ЦСКА - София при ъглов удар и от близко разстояние прати топката в мрежата на Георги Гергинов.

В самия край на полувремето "сините" организираха добра атака отляво. Последва центриране към наказателното поле, а там Цветомир Тодоров се оказа най-съобразителен и покачи на 2:0.

След почивката Левски отбеляза още едно попадение. Ивайло Марков се разписа от бялата точка, с което оформи крайното 3:0.

Топузаков: За нас приоритет е Купата на БФС

ЦСКА - София (U19) 0:3 ЛЕВСКИ (U19)

0:1 Васил Димитров (37)
0:2 Цветомир Тодоров (45)
0:3 Ивайло Марков (77 - дузпа)

ЦСКА - СОФИЯ (U19): 1. Георги Гергинов, 2. Виктор Атанасов, 4. Мартин Сотиров (К), 5. Лъчезар Иванов, 6. Александър Димов, 7. Ясен Спиров, 8. Юлиан Илиев, 9. Александър Георгиев, 10. Георги Чорбаджийски, 11. Павел Жабов, 21. Любомир Цветанов

ЛЕВСКИ (U19): 99. Йоан Загоров, 4. Димитър Андонов, 15. Слави Чакъров, 14. Никола Църовски, 5. Атанас Килов, 8. Александър Асенов (К), 6. Цветомир Тодоров, 10. Ивайло Марков, 7. Антон Иванов, 3. Божидар Костадинов, 9. Васил Димитров