Чави: Това ще е като финал и за двата отбора

Старши треньорът на Барселона Чави Ернандес призова отбора си да не повтаря грешките от първия мач от мача от Лига Европа срещу Галатасарай, ако иска да си осигури място на четвъртфиналите в четвъртък. Миналата седмица на "Ноу Камп" Барселона и турския клуб завършиха 0:0 въпреки бомбардировката, която футболистите му създадоха. Играчите на Барселона отправиха 14 удара във вратата срещу само три от страна на гостите. Но 23-годишният Иняки Пеня, който е преотстъпен от Барселона край Босфора, демонстрира невероятна форма.

"Това е финал и за двата отбора, вън от съмнение. Много сложен мач се очертава, защото или ще преминем напред, или ще си останем само с домащни мачове до края на сезона, обясни Шави необичайната ситуация пред Барселона на пресконференция в Истанбул днес.

"Първото полувреме на първия мач не беше добро за нас, защото нямахме нужната интензивност в играта. Утре е финал за нас и ние искаме да спечелим на един стадион, където шумът и подкрепата на местните фенове са невероятни. Това е още един тест за нас, за да разберем дали сме за Европа. Длъжни сме да опитаме това, което направихме вече в Неапол, допълни бившият полузащитник.

Барса едва се спаси с 1:1 у дома от Наполи, за да спечели с 4:2 като гост през февруари.

"Имам чувството, че ще се окажем в мач, много подобен на първия - със среден или нисък блок при наше изнасяне на топката. Трябва да разберем как да атакуваме. В първия мач го разбрахме по-добре през второто полувреме. Също така трябва да контролираме техния преход от фаза във фаза, както и мъртвата топка."

Той няколко пъти повтаря, че участието в турнира Лига Европа не трябва да се приема негативно или да се подценява. Защото крайната победа тук може да ги върне с лекота в Шампионската лига.

"За нас цел номер 1 е Шампионската лига и това не подлежи на дискусии. Сега сме във втория турнир, който обаче може да ни върне при най-добрите, ако го спечелим. И ние сме крайно мотивирани да го направим, завърши Чави.