Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Кошмарен следобед за Неймар и Меси в Париж, само Мбапе беше пожален

Дни след отпадането от Шампионската лига футболистите на Пари Сен Жермен изпитаха на гърба си фенския гняв. Днес съставът на Маурисио Почетино надви с лекота Бордо с 3:0 като домакин в мач от френското първенство, но самият двубой остана на заден план. Запалянковците по трибуните освиркваха тима в големи периоди от срещата, недоволни от видяното срещу Реал Мадрид в сряда.

Всичко започна още от загрявката и обявяването на съставите от страна на диктора.

Най-лошо беше приет Неймар, когото привържениците обиждаха най-много. Бразилецът вкара втория гол, но освиркванията бяха толкова силни, че той не посмя да се зарадва. Нападателят беше и иронизиран при отиграванията си, като се чуваха подигравки при пропуските му или неточните отигравания. Изнервен от случващото се, а и от грубата игра на съперников футболист, Ней за малко да си изкара червен картон в 54-ата минута, когато посегна да изрита противник без топка.

Лионел Меси също попадна на мушката на ултрасите и трябваше да изтърпи негативни реакции, когато играеше с кълбото. Той се представи силно, като участва в атаките и за трите гола, а в края удари и греда.

Единствен Килиан Мбапе от звездите се радваше на добро отношение от “Парк де Пренс”. Младият французин откри резултата в 24-ата минута при първия удар на ПСЖ в очертанията на вратата.

Неймар удвои в 52-рата, а Леандро Паредес реализира за 3:0 в 61-вата. ВАР пък отмени една дузпа за домакините заради засада.

Този успех увеличи на 15 точки преднината на ПСЖ на върха при десет оставащи кръга и спечелването на златните медали изглежда въпрос на време. Участието в Лига 1 е единственото на столичани, което им остана този сезон.