Феноменален Бензема съсипа ПСЖ и подлуди Реал Мадрид

Реал Мадрид направи знаменит обрат в реванша с Пари Сен Жермен от 1/8-финала в Шампионската лига. Испанците спечелиха с 3:1 на своя "Сантиаго Бернабеу" и с общ резултат 3:2 от двата мача се класираха напред в турнира. Още по-впечатляващо бе, че домакините губеха на полувремето след гол на Килиан Мбапе в 39-ата минута и въобще не впечатлиха с изявите си през първата част на мача. През второто полувреме обаче те показаха съвсем друго лице и успяха да обърнат нещата в своя полза, а героят на вечерта бе Карим Бензема, който отбеляза хеттрик в 61-ата, 76-ата и 78-ата минута. Така той излезе на 3-о място във вечната ранглиста на голмайсторите на "Белия балет" с 309 гола, изпреварвайки легендата Алфредо Ди Стефано.

Домакините започнаха мача с триото Винисиус Жуниор, Карим Бензема и Марко Асенсио в атака. В средата на терена действаха Лука Модрич, Тони Кроос и Феде Валверде.

Гостите пък заложиха на атомното нападение Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар в предни позиции. Те имаха подкрепата на халфовете Марко Верати, Леандро Паредес и Данило.

Първата голова опасност бе за гостите. В 8-ата минута те организираха атака, Килиан Мбапе напредна на скорост и отправи точен удар от труден ъгъл и Тибо Куртоа направи комфортно спасяване.

Реал отговори с далечен изстрел на Дани Карвахал в 12-ата минута, който профуча над вратата.

Само няколко секунди по-късно обаче отново Мбапе се озова на стрелкова позиция в близост до вратата и отново Куртоа трябваше да се намесва решително.

В 20-ата минута Паредес бе оставен фронтално срещу вратата да шутира извън наказателното поле, но изстрелът му мина над напречната греда.

Минута по-късно и Неймар пробва бдителността на Куртоа с шут по земя, но вратарят бе заел добра позиция и улови.

Реал по-рядко стигаше до голови положения в началото на мача, но в 25-ата минута имаше чудесна възможност след страхотен диагонален шут на Карим Бензема, който принуди Донарума да прави супер спасяване.

Гостите обаче продължаваха да са по-опасни и в 31-ата минута Меси нахлу в наказателното поле и почти от аутлинията копна топката над Донарума, но тя се търкулна успоредно на голлинията.

В 34-ата минута парижани успяха да отбележат гол чрез Килиан Мбапе, но той бе правилно отменен заради засада в хода на атаката на Нуно Мендеш, който асистира за гола.

В 38-ата минута и домакините имаха прекрасна възможност. Карим Бензема получи отлично центриране в пеналта и стреля с глава, но покрай вратата.

Само минути по-късно ПСЖ откри резултата. Дани Карвахал загуби топката в предни позиции и нямаше как да се върне в защита и да покрие зоната си. Гостите се възползваха да организират контраатака именно през неговата зона. Неймар подаде пас на скорост за Килиан Мбапе, който напредна и с удар в близкия ъгъл отбеляза за 0:1.

Второто полувреме започна с нов шас за французите, като втори техен гол бе отменен в 54-ата минута. Мбапе получи зад защитата и елегантно финтира вратаря, за да отбележи, но бе в засада и попадението не бе признато.

Минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата, където Винисиус Жуниор си освободи пространстро и отправи точен изстрел, но без да затрудни Донарума.

В 61-ата минута обаче Реал стигна до изравняване след груба грешка на Донарума. Вратарят се забави с изритването на една топка и позволи на Бензема да го притисне, след което италианският страж сблърка подаването си и прати кълбото в краката на Винисиус, който отново върна към Бензема, а французинът отблизо вкара за 1:1. Останаха обаче сериозни съмнения за нарушения на нападателя срещу вратаря.

Три минути по-късно отново Бензема бе близо до гола. Той получи чудесно центриране в наказателното поле и стреля с глава, но неточно.

В 72-ата минута с доза късмет топката попадна в краката на Винисиус, който след един рикошет се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Реал Мадрид направи невероятен обрат за две минути с два гола на Карим Бензема. Първо в 76-ата минута испанците организираха контраатака, Винисиус се забави пред вратата, но подаде за Лука Модрич, който с прекрасен пас изведе Бензема на стрелкова позиция и той отбеляза за 2:1.

В 78-ата минута се стигна до ново попадениие за домакините. Маркиньос не се намеси добре в една ситуация в наказателното поле и изчисти топката в краката на Бензема, който от движение отбеляза за 3:1.

В оставащите минути ПСЖ въобще не успя да се окопити от шока, а Реал можеше да вкара и нов гол. В 89-ата минута Лука Модрич опита изстрел от дистанция, като не бе много далеч от целта.

В добавеното време Лео Меси имаше шанс да обстрелва вратата на съперника от фаул, но ударът му не бе добър.

В крайна сметка Реал Мадрид показа, че е по-добрият турнирен боец от своя съперник и заслужено продължава към 1/4-финалите в турнира. За ПСЖ пък това е пореден разочароващ сезон и това отпадане няма да бъде прието никак добре от шефовете и привържениците на отбора.