ЦСКА - София се справи с пловдивския си кошмар и е на полуфинал за Купата

ЦСКА - София е на полуфинал за купата на България! Това стана факт след домакинска победа с 2:0 над Локомотив (Пловдив).

Головете за червените реализираха Жорди Кайседо (33) и Георги Йомов (41), с което футболистите на Стойчо Младенов продължават защитата на спечеления през миналата година трофей.

20 ЦСКА - София - Локомотив (Пловдив)

Като цяло ЦСКА - София имаше сериозно превъзходство срещу своя противник, но и смърфовете създадоха няколко чисти голови положения, при които Бусато демонстрира класа и спаси абсолютно всичко.

Преди срещата домакините наградиха Турицов, Бусато и Мазику за това, че са изиграли 100 срещи с червената фланелка.

Иначе двубоят започна с чисто положение за гостите. Пловдивчани можеха да открият резултата още в 46-ата секунда. Тогава Боруков излезе сам срещу Бусато, но стражът на червените отрази изстрела на нападателя.

Червените отговориха със скоростна атака между Мазику и Кери, които в 18-ата минута направиха "двойно", след което бранителят шутира в близкия ъгъл на Рейдър, който изби в корнер.

Домакините комбинираха добре и в 31-ата минута, когато Кери намери Кайседо, който стреля в ръцете на вратаря. Само 120 сикунди по-късно еквадорецът бе далеч по-ефективен. Той получи извеждащ пас от Турицов и останал сам срещу Рейдър шутира, стражът не се намеси по-най-добрия начин, топката мина между краката му и влетя в мрежата за 1:0.

В 37-ата минута Кайседо пак се озова сам срещу вратаря и бе блъснат в гърба от Гомис в наказателното поле, но съдията не посочи бялата точка, тъй като при подаването еквадорецът бе в засада. В тази ситуация той можеше да остави топката за намиращия се зад него в редовна позиция Кери, но не видя своя съотборник.

В 41-ата минута Йомов вкара втори гол за ЦСКА - София. Нападателят овладя отбита от Гомис топка и стреля от границата на големия пеналт, а след рикошет в Томашевич и Паскалев кълбото се озова в мрежата.

В даденото от рефера триминутно продължение на първата част Локо можеше да се върне в мача след опасен удар на Василев, но Бусато демонстрира класа, избивайки в корнер.

Второто полувреме продължи като първото - със сериозно надмощие на домакините. В 66-ата минута Мухар изведе Кайседо, който стреля от 12-13 метра, но Рейдър изби в корнер.

В 68-ата минута Локомотив организира опасна атака. Илиев засече фронтално с глава центриране отляво, но ударът му от 5-6 метра попадна в ръцете на вратаря.

В 81-ата минута Кох изпусна Боруков, който за втори път в мача се озова очи в очи с Бусато, този път под доста по-малък ъгъл, а стражът на червените отново излезе победител, избивайки шута на тарана в корнер.

Така ЦСКА - София успя да елиминира един от най-трудните си опоненти през последните 3-4 години и си върна за шампионатната загуба, която Локо Пд му нанесе през есенния полусезон на същия този стадион "Българска армия".

ЦСКА - СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0

1:0 Жорди Кайседо 33
2:0 Георги Йомов 41

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 24. Мухар, 10. Йомов, 9. Кайседо

ЛОКО ПД: 71. Рейдър, 50. Томашевич, 5. Паскалев, 4. Гомис, 34. Витанов, 7. Умарбаев, 19. Василев, 9. Карагарен, 10. Марсел, 14. Илиев, 99. Боруков

Снимки: Борислав Трошев